LVMH wykupił 30% udziałów w firmie Giuseppe Zanottiego

Francuski koncern zrzeszający luksusowe marki z całego świata wziął pod swoje skrzydła włoskiego kreatora obuwia. LVMH wykupiło 30% udziałów w firmie Giuseppe Zanottiego.

Getty Images

O włączeniu Giuseppe Zanotti do rodziny marek LVMH plotkowano od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz oficjalnie potwierdzono te informacje. Koncern wykupił 30% udziałów w firmie włoskiego kreatora obuwia, co oznacza że będzie partycypował zarówno w inwestycjach, jak i zyskach jego firmy. Giuseppe Zanotti zostanie na stanowisku dyrektora kreatywnego swojej marki.

- To jest doskonały moment, aby wzmocnić naszą firmę tak potężnym partnerem, jak LVMH. Dzięki takiemu koncernowi będziemy mogli być lepiej zorganizowani i dosięgnąć światowych rynków. Ten nowy projekt pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość- powiedział Giuseppe Zanotti w oficjalnym oświadczeniu.

To najnowszy nabytek koncernu, który sukcesywnie skupia zarówno młodych, jak i doświadczonych kreatorów mody, umożliwiając rozrost ciekawych marek. Ostatnio LVHM pod swoje skrzydła wziął także innego mistrza butów – Nicholasa Kirkwooda oraz obiecującego projektanta – J.W. Andersona.

Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email