Louis Vuitton zaprasza do podróży

Po tym jak przewodniki turystyczne Louis Vouitton spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, francuski dom mody postanowił pójść za ciosem, prezentując w maju kolekcję książek Louis Vuitton Travel Book.

Louis Vuitton Travel Book

Louis Vuitton Travel Book to połączenie dziennika z podróży ze szkicownikiem. W kolekcji znajdziemy cztery książki z czterech rożnych miejsc świata: Wysp Wielkanocnych, Londynu, Paryża i Nowego Jorku.

Każdą z książek przygotował inny artysta. Pamiętnik z Wysp Wielkanocnych przygotował Daniel Arsham. Londyn to dzieło Natsko Seki, Paryż – Cheri Samby, a Nowy Jork – Jean-Philippe Delhomme’a.

Louis Vuitton Travel Book to cacko nie tylko dla miłośników podróży, ale również kolekcjonerów tzw. coffee table book, które można w nieskończoność wertować przy kawie.

To zaproszenie do rzeczywistych i wirtualnych podróży, a jednocześnie niezwykłe opowieści o magicznych miejscach opisane oczami utalentowanych współczesnych artystów. To bardzo oryginalne i osobiste dzienniki z podróży, dzięki którym na dobrze Wam znane miasta i miejsca spojrzycie zupełnie z innej niż dotychczas strony.

Każdy Louis Vuitton Travel Book stworzony jest przez podróżnika nie związanego bezpośrednio z miejscem, które opisuje. Kongijski artysta Cheri Samba ukazuje nam nowe oblicze Paryża. Amerykanin Daniel Arsham opisuje Wyspy Wielkanocne. Młoda japońska ilustratorka Natsko Seki ilustruje Londyn, a Francuz Jean-Philippe Delhomme opowiada nam o Nowym Jorku. Każdy z autorów jest więc obcy w miejscu, które chce przedstawić. Jest niezwykle wyczulony, a jego zmysły są wyostrzone. Tak powstały książki pełne wnikliwych komentarzy, czułej narracji i malowniczych symboli.

Każda książka Louis Vuitton Travel Book publikowana jest z konkretnym numerem od 1 do 50 i podpisana osobiście przez artystę, a cała limitowana kolekcja dostępna jest tylko w wybranych sklepach LV.

Zainteresowanie Louis Vuitton Travel Book jest tak duże, że marka już przygotowuje kolejne dzienniki z podróży. W 2014 roku w sklepach LV pojawi się dziennik poświęcony Wenecji stworzony przez artystę mangi Jiro Taniguchi, a także opowieść o Wietnamie, która przygotowuje dla Louis Vuitton włoski autor komiksów Lorenzo Mattotti.

Tematy:

Nieprawidłowy email