Kenzo zabiera nas do dżungli

Paryski dom mody Kenzo zaprojektował kolekcję inspirowaną kultową kreskówką „Księga Dżungli”, która powstała w 1967 roku w wytwórni Disneya.

Foto: Kenzo

Najnowsza ekranizacja kultowej książki Rudyarda Kiplinga „Księga Dżungli” swoją premierę będzie miała już 15 kwietnia. Z tej okazji paryski dom mody Kenzo, zainspirowany estetyką filmu zaprojektował limitowaną kolekcję ubrań.

Carol Lim i Humberto Leon – duet projektantów, który w Kenzo odpowiedzialny jest za stronę kreatywną brandu, kilka tygodni spędził w archiwach Disney, przekopując  stare zdjęcia. Efektem tych poszukiwań jest kolorowa kolekcja ubrań, która idealnie wpisuje się w estetykę Kenzo. Znajdziemy w niej męskie, jak również damskie ubrania we wzory, przypominające te, które znamy z hawajskich koszul.

Foto: Kenzo Kenzo

Na potrzeby kolekcji powstał materiał, który ozdobiony został postaciami z kultowej kreskówki – tygrysem Shere Khan, orangutanem King Louie, czy też czarną panterą Bagherrą. W linii znajdziemy jedwabne koszule, sukienki i modne w tym sezonie kurtki bomberki. Kenzo x The Jungle Book do sprzedaży trafi już 7. Kwietnia, dostępna będzie w Bergdorf Goodman, a także na Kenzo.com.

Foto: Kenzo Kenzo

Tematy:

Nieprawidłowy email