Transseksualna reżyserka w kampanii Marca Jacobsa

Marc Jacobs zaprosił do najnowszej kampanii osoby, które nie boją się prezentować swojej inności. Bohaterką wiosenno-letniej kampanii została m.in. Lana Wachowski, transseksualna reżyserka, która jeszcze kilka lat temu była mężczyzną.

Foto: Getty Images

W poprzedniej kampanii amerykańskiego projektanta mogliśmy zobaczyć plejadę gwiazd, takich jak m.in. Cher, Winona Ryder oraz Sofia Coppola. Teraz Marc Jacobs poszedł o krok dalej i do swojego przedsięwzięcia zaprosił silne osobowości, mające odwagę pokazać światu swoją inność. Mowa m.in. o Lanie Wachowski, transseksualnej reżyserce, która kilka lat temu przeszła operację zmiany płci. Jeszcze do niedawna była Larrym, bratem Andye’go Wachowskiego i połową reżyserskiego duetu, znanego z takich produkcji jak m.in. „Matrix” oraz „Atlas chmur”.

Jak napisał na swoim Instagramie Marc Jacobs kampania reklamowa ss2016 to zbiór osobowości o różnych poglądach, które go inspirują. Historia Lany Wachowskiej poruszyła projektanta do tego stopnia, iż uczynił z niej bohaterkę najnowszej kampanii. Kolejne osoby przedstawione zostaną niebawem na Instagramie projektanta. Natomiast wszyscy bohaterowie pojawią się w lutowym numerze „Vogue’a”.

Tematy:

Nieprawidłowy email