Kurtka od Tommy'ego Hilfigera, która naładuje telefon!

Tommy Hilfiger zaprojektował wyjątkowe zimowe kurtki wyposażone w panele słoneczne, które produkują dość energii by naładować telefon! Koniec z noszeniem zapasowej baterii do iPhone'a czy szukaniem gniazdka, gdy pada akumulator w komputerze.

fot. materiały prasowe

Technologia do noszenia czyli połączenie mody i najnowszych osiągnięć nauki, robi się coraz bardziej popularna. Największe firmy elektroniczne zatrudniają projektantów by ich gadżety były jak najbardziej stylowe. Google Glass współpracuje z Diane von Furstenberg, Ralph Lauren robi koszulki tenisowe, które analizują tętno i styl gry. Tommy Hilfiger to kolejny amerykański projektant, który odważnie wkracza do nowego świata połączenia technologii i mody. Projektant stworzył męską i damską kurtkę zimową wyposażoną w odczepiane panele słoneczne. Energia kumulowana w bateriach może naładować telefon lub tablet. Oczywiście pod warunkiem, że mamy słoneczny dzień.

„Cieszę się, że w zimowej kolekcji pojawią się ubrania łączące modę i nowoczesną technologię” powiedział Tommy Hilfiger. „Inspirowaliśmy się połączeniem tradycyjnej techniki projektowania z technologią wykorzystywaną w alpinistyce. Zastanawialiśmy się, czego współczesny poszukiwacz przygód oczekuje od swojego sprzętu. Podczas projektowania zwracaliśmy też uwagę na to, że każdego dnia nasi klienci korzystają coraz więcej z technologii. Kurtki łączą więc w sobie klasykę i innowację – tradycyjny krój zawiera w sobie panele zasilane bateriami słonecznymi.”

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Panele słoneczne można łatwo doczepić lub odczepić od kurtki. System jest połączony ledwie widocznym kablem wszytym w podszewkę kurtki, który łączy panele z odczepianą częścią baterii słonecznych znajdującą się w przedniej kieszeni kurtki. Dzięki specjalnym zatrzaskom użytkownik posiada łatwy dostęp do baterii i podwójnego wejścia USB nadającego się do ładowania urządzeń elektronicznych, takich jak telefon i tablet. System baterii może być również ładowany z zewnętrznych źródeł zasilania, np. komputera. Baterie posiadają możliwość magazynowania energii do późniejszego użycia.

Odczepiane panele słoneczne są wykonane z giętkiego silikonu amorficznego, który jest lekki i wodoodporny. Technologia została stworzona przez Pvilion, specjalistów w dziedzinie produkcji i konstrukcji lekkich, przenośnych baterii słonecznych. W słoneczne dni panele słoneczne zasilają baterie, które są w stanie naładować cztery standardowe urządzenie elektroniczne o mocy 1500mAh.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Kurtki zostały uszyte z tartanów stworzonych specjalnie dla marki Tommy Hilfiger przez firmę Abraham Moon, będącą jedną z najbardziej znaczących manufaktur wełny w Anglii. Kurtki posiadają doczepiane saszetki do przechowania paneli słonecznych.

50% dochodów ze sprzedaży kurtek Tommy Hilfiger przekaże na konto fundacji Fresh Air Fund. Założona w 1877 roku fundacja organizuje darmowe wyjazdy wakacyjne dla dzieci z ubogich rodzin, pochodzących z Nowego Jorku. Do tej pory z bezpłatnych kolonii skorzystało około 2 milionów dzieci. Jedną z atrakcji Fresh Air Fund była kolonia Tommiego, sponsorowana przez markę Tommy Hilfger.

Nieprawidłowy email