Książę Harry w prezencie urodzinowym dostanie… suknię ślubną matki

Suknia ślubna księżnej Diany i 10 milionów funtów, taki spadek otrzyma książę Harry po skończeniu 30 lat. Jak słynny imprezowicz wykorzysta fortunę odziedziczoną po matce, księżnej Dianie?

fot. Rex Features

Księżna Diana słynęła ze swojego zamiłowania do mody i działalności charytatywnej. Ale przede wszystkim, cały świat wiedział i widział, jak bardzo kochała swoich synów. W testamencie spisanym w 1993 roku księżna przekazywała cały swój dobytek dzieciom. Książę William i książę Harry mieli otrzymać po 10 milionów funtów w dniu swoich 30 urodzin. Oprócz fortuny (pieniądze pochodziły z ugody, jaką zawarła z księciem Karolem w trakcie rozwodu) synowie mieli odziedziczyć suknie i pamiątki po matce.

fot. Getty Images

Książę William dostał już swoją część spadku w 2012 roku, gdy kończył 30 lat. Teraz przyszła pora na jego młodszego brata. Harry, którego urodziny wypadają 15 września, może liczyć na nieco większą sumę niż William – przez dwa lata od kwoty 10 milionów funtów narosły spore odsetki. W ręce młodszego księcia przejdą też suknie księżnej, w tym ślubna od Davida i Elisabeth Emanuels. Do tej pory pieczę nad kolekcją Diany sprawował jej brat, Charles Spencer.

fot. Getty Images

Suknia ślubna co roku jest przez dwa miesiące wystawiana w muzeum w Althorp, które znajduje się w rodzinnej posiadłości Spencerów w Northampton. Oprócz tego uszyta w 1981 roku kreacja jest często prezentowana w muzeach na całym świecie, ostatnio w Cincinnati Museum Center.

fot. Getty Images

Ciekawe, czy przyszła żona księcia Harry’ego zdecyduje się założyć suknie po teściowej w dniu swojego ślubu?

fot. Rex Features

[URL=http://vumag.pl/fashion-diary/fashion-diary-sex-w-wielkim-miescie-na-molo-w-sopocie,63669.html]NIE UWIERZYSZ, ILE PAR BUTÓW MAJĄ W SZAFIE POLKI! ZOBACZ!

Tematy:

Nieprawidłowy email