Kreatywni w modzie

Co roku amerykański magazyn Fast Company publikuje listę 100 najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie. Na liście znajdują się ludzie z różnych branż i reprezentują różne narodowości. VU MAG przygląda się, kto w tym roku z branży modowej znalazł się wśród setki najbardziej kreatywnych ludzi.

Zdjęcia vuMag BlueServices
Fast Company

Pierwszą wśród modowej śmietanki została Michelle Peluso – prezes internetowej platformy Gilt Groupe. Jej nazwisko znalazło się na 17. miejscu. Jeśli jeszcze nie znacie internetowego butiku Gilt, warto zajrzeć na ich stronę. Znajdziecie tam ogromną ilość zniżek zarówno na markowe ubrania i dodatki jak i noclegi w luksusowych hotelach, kolacje w najlepszych restauracjach oraz degustacje w sławnych winiarniach.

Fast Company

Na miejscu 23. znalazł się Dyrektor Wzrostu, Innowacyjności i Digitalności w firmie GAP. Art Peck dobrze wie, że w tych czasach firma musi prowadzić działania w Internecie, dlatego też stworzył wyjątkową aplikację. Dzięki niej, klienci marki GAP nie muszą się martwić o kompletowanie pełnych stylizacji – robi to za nich aplikacja. Wystarczy zeskanować daną rzecz w sklepie, a aplikacja pokaże z czym będzie komponowała się najlepiej – rewelacyjne wyjście dla tych, co pragną wyglądać dobrze, ale moda nie znajduje się w sferze ich zainteresowań.

Fast Company

40. miejsce w rankingu należy do kreatywnego duetu TOPSHOP – Kate Phelan i Justine Cooke. Kate to była redaktorka mody w brytyjskiej edycji magazynu Vogue. Obecnie zajmuje stanowisko dyrektora kreatywnego marki TOPSHOP. Do jej sukcesów należy wprowadzenie do sklepów marki automatów fotograficznych. Justine Cooke, niegdyś pracował dla Burberry, dzisiaj jest dyrektorem marketingu marki TOPSHOP. Wraz z Kate udało im się zorganizować najbardziej interaktywny pokaz mody w historii londyńskiego tygodnia mody. Pokaz był transmitowany na żywo, również dzięki kamerom, które nosiły chodzące po wybiegu modelki, a wśród dodatkowych atrakcji dla internautów znalazła się możliwość natychmiastowego zakupu danej rzeczy, komentowania oraz podglądania tego co się dzieje na backstage’u i w pierwszym rzędzie.

Fast Company

Emily Sugihra znalazła się na 69. miejscu dzięki marce ekologicznych toreb z odzysku BAGGU. Emily niegdyś projektowała dla popularnej marki amerykańskiej J. Crew. Po kilku latach postanowiła jednak spróbować swoich sił w prowadzeniu własnego biznesu. Dzisiaj jej ekologiczne torby można znaleźć w sklepach Urban Outfitteres na całym świecie.

Fast Company

Popularna blogerka Leandra Medine stojąca za blogiem The Man Repeller zajmuje w rankingu miejsce 92. Leandra zaczęła prowadzić bloga w 2010 roku, a dzisiaj jest uznawana za jedną z najlepszych blogerek na świecie. Motywem przewodnim jej bloga są szalone stylizacje prezentujące trendy uwielbiane przez kobiety i jednocześnie znienawidzone przez mężczyzn – nie boi się zwariowanych zestawień, panterkowych legginsów czy męskich fasonów.

Fast Company

Ostatnie miejsce w gronie kreatywnych ludzi w branży mody zajęła Stephanie Horbaczewski. Założony przez nią kanał na youtube StyleHaul zagwarantował jej 97. miejsce w rankingu. Kanał StyleHaul to idealne miejsce zrzeszające stylistki, blogerki oraz vlogerki, które kochają modę i urodę. Na StyleHaul znajdziemy ponad 1800 aktywnych użytkowników, którzy zamieszczają swoje porady dotyczące stylu, makijażu i pielęgnacji. Już niedługo na kanale będzie można kupić prezentowane w filmikach produkty. To rewolucja w dotychczasowym shoppingu!

Tematy:

Nieprawidłowy email