Korona Kate Moss na sprzedaż!

Korona królowej wybiegów idzie pod młotek! Dom aukcyjny Christies zapowiedział, że korona, w której  Kate Moss pojawiła się na łamach magazynu i-D w 1989 roku, trafi na aukcję w następnym miesiącu.

Foto: Materiały prasowe

Ten kawałek materiału to wbrew pozorom ważny kawałek historii mody. Sesja z koroną w rolach głównych była pierwszą magazynową sesją czternastoletniej Kate Moss i ma znaczenie symboliczne.

Rekwizyt to dzieło Stephena Jonesa i stworzona została z czarnej koronki, oraz lustrzanych kamyków i kawałków kolorowej koronki. Na pomysł wypożyczenia jej do sesji wpadła ówczesna stylistka i-D Claire Hall oraz fotografka Kate Garner.

Czy twórcy mieli intuicję, czy to tylko przypadek, że tkaninową koronę założyli na głowę dziewczynie, która kilka lat później oczarowała cały świat? Tego nie dowiemy się nigdy. Pewne jest, że sesja w i-D była momentem przełomowym w życiu nastoletniej Kate Moss.

Jaka jest zatem cena wywoławcza tego jakże ważnego przedmiotu? Christie’s podaje, że planuje sprzedać ją za kwotę od 5 do 8 tys. funtów. Korona pojawi się na akcji 10 września, a do przedmiotu dołączony zostanie specjalny list od stylistki Claire Hall oraz nieopublikowana fotografia Kate Garner, a także oryginalne wydanie magazynu i-D z 1989 roku.

Tematy:

Nieprawidłowy email