Bilboardy ze szczupłą modelką wycofane z londyńskiego metra

Reklamy z udziałem szczupłych modelek widoczne są niemal wszędzie. Burmistrz Londynu zdecydował, iż z londyńskiego metra znikną bilboardy promujące nadmierną szczupłość.

Foto: Materiały prasowe

Mieszkańcom i władzom Londynu nie przypadła do gustu reklama tabletek na odchudzanie Protein World, a w zasadzie bilboardy promujące produkty marki. Chodzi o modelkę w żółtym bikini i napis "Are You Beach Body Ready?" (Czy twoje ciało jest gotowe na wakacje?).

Foto: Materiały prasowe Kobiety gromadzą się pod bilboardami na znak protestu

Plakaty w londyńskim metrze wywołały istną burzę, a oburzeni Brytyjczycy zasypali organizację zajmującą się kontrolą standardów reklamy skargami. Pod petycją w sprawie usunięcia plakatów podpisało się aż 70 tysięcy mieszkańców. Na znak protestu młode kobiety zaczęły gromadzić się pod reklamami, prezentując swoje ciała w bikini.

Foto: Materiały prasowe Bilboardy Protein World

Skargi mieszkańców Londynu nie przeszły obojętnie obok burmistrza Sadiq Khana, który zdecydował się usunąć bilboardy. – Jestem ojcem dwóch nastoletnich córek i niepokoją mnie tego rodzaju reklamy, które poniżają kobiety i powodują, że wstydzą się one swoich ciał. Plakaty reklamowe Protein World od przyszłego miesiąca mają zniknąć z metra i przestrzeni miejskiej.

Tematy:

Nieprawidłowy email