Konflikt Donny Karan z LVMH

Jak donosi New York Times projektantka Donna Karan jest bardzo niezadowolona ze współpracy z francuskim konglomeratem Louis Vuitton Moët Hennessy. Przyczyną kryzysu jest brak porozumienia LVMH z Donną Karan.

Getty Images

Kolekcje Donny Karan charakteryzują się lekkim, nonszalanckim i nowojorskim stylem. Projektantka posiada niezawodny instynkt biznesowy, który prowadził ją przez wiele lat tworzenia linii Donna Karan i nieco tańszej DKNY. W 2001 roku Donna Karan postanowiła sprzedać swoje marki koncernowi LVMH, który w swoim portfolio posiada między innymi: Céline, Dior czy Givenchy. Od 13 lat Donna pracuje dla LVMH jako dyrektor kreatywny marek Donna Karan i DKNY

Ostatni biznesowy pomysł Donny Karan - nowa linia ekskluzywnych torebek. LVMH potraktował ją z góry, ograniczając jej działania i nie wspierając jej pomysłu. Sprowadził jej funkcję do roli tylko i wyłącznie projektantki. Dyrektor wykonawczy Patti Cohen twierdzi, że polepszenie relacji między kreatorką mody a Delphine Arnault, która jest wiceprezesem LVMH i córką właściciela LVMH Bernarda Arnaulta, może być bardzo trudne, mimo zainteresowania ze strony Karan.

- Chciałabym móc bliżej współpracować z Vuittonem (LVMH), ale oni potraktowali mnie bardzo ozięble – mówi projektantka dla NY Times.

Publiczna krytyka swojego pracodawcy zdarza się bardzo rzadko. Zwłaszcza jeśli dotyczy tak potężnej i wpływowej firmy jak LVMH. Przez swoje śmiałe wypowiedzi Donna pragnie zwrócić uwagę swoich pracodawców na zaistniały problem. Co z tego wyniknie? Wersje są dwie. Może dojść w końcu do spotkania Donny Karan z Delphine Arnault, podczas którego wszystko sobie wyjaśnią, albo współpraca między nimi się zakończy. Projektantka zapytana przez NY Times czy dojdzie do rozłamu odpowiada:

- Nic mi o tym nie wiadomo, przynajmniej na ten moment.

Delphine oraz Bernard Arnault odmówili komentarza w sprawie. Głos zabrał natomiast James Fingeroth, rzecznik LVMH, który krótko i stanowczo oznajmił, że „dziedzictwo” Karan, przetrwa odzwierciedlając tym samym tętniący życiem Nowy Jork.

Tematy:

Nieprawidłowy email