Kolekcja Riccardo Tisci dla Nike dostępna w sprzedaży

W styczniu pojawiły się pierwsze zdjęcia butów zaprojektowanych przez Riccardo Tisci dla Nike. Teraz możemy pokazać wam więcej sneakersów autorstwa dyrektora kreatywnego Givenchy.

Nike

Na początku roku świat mody obiegła informacja o współpracy dyrektora kreatywnego Givenchy z firmą Nike. Niespełna miesiąc później pokazano przedsmak kolekcji, jaką Riccardo Tisci zaprojektował dla sportowej marki. Projektant skupił się na butach i na własny sposób zinterpretował kultowe sneakersy.

-Posiadam 125 par takich samych butów z modelu Nike Air Force 1. Nie mogłem sobie odmówić stworzenia kolekcji tych butów według własnej wizji – powiedział Riccardo Tisci.

Miłość do sportowych butów miała tu niemałe znaczenie, w końcu to pierwsza współpraca tworzącego high – fashion projektanta dla marki produkującej obuwie dla mas. Co prawda kolekcja Tisci nie będzie tak łatwo dostępna – jest ona limitowana i dostępna wyłącznie w wybranych sklepach Nike oraz na specjalne zamówienie. Buty można kupić już teraz w internetowym sklepie Net-a-Porter za 320 i 340 dolarów.

Nike
Nike

Tematy:

Nieprawidłowy email