Koduj z Karlie czyli jak wygrać stypendium dla młodych programistek

Karlie Kloss ma mnóstwo zainteresowań. Jednym z nich jest… programowanie. W ubiegłym roku modelka skończyła 2-tygodniowy kurs programowania w nowojorskiej Flatiron School. W tym roku 20 dziewczyn ma szansę skończyć ten sam kurs dzięki programowi Koduj z Karlie czyli stypendium dla młodych, zdolnych programistek.

fot. Bulls Press

Karlie Kloss umie zarażać entuzjazmem. Bez względu na to, czy chodzi o modę, pieczenie ciasteczek czy pisanie programów, Karlie wie, jak propagować swoje idee. Modelka oświadczyła niedawno, że zdecydowanie zmniejszy ilość przyjmowanych zleceń by od września skupić się na studiach w NYU. Jednak zanim Karlie na dobre zasiądzie w uczelnianych ławach, chce dać innym młodym dziewczynom szansę zasmakowania studenckiego życia. Dlatego razem z Flatiron School organizuje program stypendialny dla 20 młodych dziewczyn zainteresowanych informatyką.

Karlie Kloss ufundowała 20 stypendiów dla uczennic szkół średnich ze Stanów Zjednoczonych. Aby zostać stypendystką programu „Koduj z Karlie” (Kode with Karlie) trzeba stworzyć 60-sekundowe wideo, w którym kandydatka przekona Karlie dlaczego, to właśnie ona powinna uczyć się na letnim kursie, który rok temu ukończyła modelka. Karlie, wraz z przedstawicielami Flatiron School wybierze 10 dziewczyn, które będą uczyły się kodowania w Nowym Jorku i 10, które zostaną wysłane do innych placówek w USA.

Nie wiadomo jeszcze, czy Kodowanie z Karlie to jednorazowa akcja, czy może 22-letnia modelka i przyjaciółka Taylor Swift zdecyduje się na kontynuowanie programu w przyszłym roku. Jedno jest pewne: Karlie Kloss to jedna z najładniejszych twarzy współczesnego feminizmu, która aktywnie działa na rzecz wyrównania szans młodych dziewczyn w środowiskach tak zdominowanych przez mężczyzn, jak IT. „Uważam, że to bardzo ważne aby młode kobiety uczyły się kodowania jak najwcześniej, abyśmy my, kobiety miały coś do powiedzenia w sprawie tego, jak będzie wyglądał świat,” tłumaczyła Karlie w filmie, który promował jej akcję stypendialną.

Chętne uczennice mogą składać swoje wideo aplikacje do 1 maja. Zwyciężczynie zostaną ogłoszone 10 maja na stronie Flatiron School.

Tematy:

Nieprawidłowy email