Wiemy, kto zaprojektował sukienki Kingi Dudy!

Zaprzysiężenie prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej to głównie wydarzenie polityczne. Jednak fanki mody z pewnością były zainteresowane nie tylko samym wystąpieniem prezydenta Andrzeja Dudy, ale też stylizacjami pierwszej damy i jej córki. Oczywiście moda ma tu zdecydowanie mniejsze znaczenie, ale jednak ma. I tu pojawia się VU MAG!

Foto: East News

Co miała na sobie Kinga Duda, wielokrotnie porównywana z Kasią Tusk, jeśli chodzi właśnie o stylizacje? VU MAG już wie!

Kinga Duda na ten szczególny dzień w jej rodzinie wybrała dwie stylizacje, ale jeden kolor i jedną projektantkę. Córka prezydenta Andrzeja Dudy postawiła na granat i wybrała polską markę.

Autorką dwóch koktajlowych sukienek była poznańska projektantka Patrycja Zaremba, właścicielka marki GLAM.

Foto: East News Sukienki Kingi Dudy na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy

- Suknie zostały zaprojektowane specjalnie na te okazje – komentuje GLAM by Patrycja Zaremba.

Sukienki są do siebie bardzo podobne. Mają tę samą długość, wcięcie w talii, a także długość rękawa. Pierwsza, w której Kinga Duda pojawiła się w sejmie, miała pensjonarski kołnierzyk i ozdobny żabot.

Foto: East News Sukienki Kingi Dudy na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy

- Wykończona została czarną lamówką, czarnym żabotem z przyszywanymi ręcznie błyszczącymi kamieniami – opisuje marka. – Dół sukienki uszyto natomiast z podwójnego koła.

Druga sukienka również miała mocno rozkloszowaną spódnicę, ale nie była tak bogato zdobiona. Jedyny „mocniejszy” akcent to czarna koronka.

Foto: East News Sukienki Kingi Dudy na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy

- Czarną koronkę odnajdziemy przy talii oraz w wykończeniu dolnej części sukienki – dodaje GLAM by Patrycja Zaremba.

Kinga Duda postawiła na klasyczną i bardzo kobiecą elegancję. Skromnie i odpowiednio do okazji. Być może kolor granatowy mógłby być trochę jaśniejszy, ale moim zdaniem to stylizacje zdecydowanie na plus. Czy pomysł na stylizacje to głównie inicjatywa Kingi Dudy czy projektantki?

- Blisko współpracowałyśmy, wymieniałyśmy się pomysłami i uwagami. Pani Kinga zasugerowała kolor sukienki, czarne wykończenie, jak również odpowiednią długość rękawa. My dodałyśmy autorski żabot, element charakterystyczny dla marki GLAM. Kołnierzyk, krój, dół sukni są naszym pomysłem - komentuje GLAM.

Mnie najbardziej cieszy fakt, że Kinga Duda postawiła na polską markę! A co wy sądzicie o sukienkach Kingi Dudy? Chcesz porównać styl Kingi Dudy z innymi córkami polskich polityków? Zajrzyj do tekstu STYLOWE CÓRKI

Nieprawidłowy email