Katia Elizarova o cieniach zawodu modelki

O nieprzyjemnościach związanych z zawodem modelki krążą legendy, jednak mało kto ma odwagę mówić o nich głośnio. Katia Elizarova postanowiła przerwać zmowę milczenia i powiedzieć światu o cieniach modelingu. To ciekawy głos w sprawie, ponieważ jak do tej pory żadna modelka nie miała odwagi zdradzać tak pikantnych szczegółów świata, do którego lgną dziewczyny marzące o wielkiej karierze.

Bulls Press

Katia Elizarova zaczęła pracować jako modelka w wieku 14 lat, od tamtego czasu była twarzą Chanel, pracowała także dla takich marek, jak: Calvin Klein, Valentino, Versace, Dsquared, Avon, Swarovski, Victoria’s Secret, czy L’Oreal. Dziś Katia ma 27 lat i bardziej znana jest jako aktorka i bohaterka reality show telewizji FOX, choć od czasu do czasu pracuje też jako modelka. Można przypuszczać, że nowa droga zawodowa otworzyła Katii usta.

-Często zdarzają się sytuacje, w których młode modelki są zwabiane do klubów, gdzie ich rola polega na zabawianiu starszych mężczyzn. W pewnym momencie orientujesz się, że otacza cię tłum napalonych facetów. To nie jest miła strona tej pracy, ale kiedy agencja zalega z płatnościami, a ty nie masz co włożyć do garnka, to przestajesz o tym myśleć i się na to godzisz. Zwłaszcza, kiedy oprócz hojnego wynagrodzenia obiecują darmową kolację i drinki – powiedziała Katia w rozmowie z The Times.

Rosyjska modelka podkreśla także problem presji wagi, jakiej poddawane są młode dziewczyny. Opowiada, że bookerzy z agencji modelek – osoby, którym rodzice przekazują swoje niepełnoletnie córki pod opiekę, wręcz znęcają się psychicznie nad dziewczynami, które nie są w stanie utrzymać rygorystycznej diety. Wspomina pracę w Japonii, kiedy modelkom zabraniano jeść obiadów. Jeśli jakakolwiek złamała ten zakaz, od razu po posiłku była ważona. Gdy jej waga wzrosła, automatycznie traciła pracę.

-Znałam dziewczyny, które były chore na bulimię. Spotykałam też takie, które zażywały kokainę by nie czuć głodu i uzyskać efekt zapadających się policzków. Są też takie, które wyrywają sobie ostatnie zęby, by twarz była chudsza.

Można odnieść wrażenie, że Katia Elizarova przyjęła sobie za punkt honoru ostrzec wszystkie początkujące modelki przed cieniami tej pracy. Jednocześnie zaangażowała się w akcje mające na celu podnieść samoocenę młodych dziewczyn – wzięła udział w debacie na temat rozmiaru zero, zorganizowanej w oksfordzkim Uniwersytecie. Jak sama przyznaje, nie ma zamiaru zniechęcić dziewczyn do pracy w modelingu, a jedynie uświadomić im z jakimi sytuacjami mogą się spotkać. Na razie Katia udziela się społecznie w Wielkiej Brytanii, następnym w jej planach krajem jest rodzinna Rosja.

Bulls Press
Bulls Press

Tematy:

Nieprawidłowy email