Kate Upton na okładce Vanity Fair

Kate Upton - pupilek Ameryki i ulubienica świata mody – trafiła właśnie na prestiżową okładkę jubileuszowego numeru Vanity Fair. Dlaczego właśnie ona? Powody są (co najmniej) dwa!

Vanity Fair - Annie Leibovitz

Pierwszy powód i chyba najważniejszy: Vanity Fair wybrało Kate Upton na modelkę roku 2013! To kolejny wielki sukces gwiazdy, której ciało zdecydowanie odbiega od powszechnego w świecie mody rozmiaru 0.

Czemu Kate Upton zawdzięcza to wyróżnienie? Urodzie, sile charakteru i poczuciu własnej wartości, a także temu, że amerykańskie media postrzegają ją jako następczynię Marylin Monroe (tylko może o bardziej pogodnym stosunku do świata). To prawdziwy szok dla wszystkich koleżanek z branży, które niejednokrotnie nazywały Kate Upton „grubą świnią”.

Drugi powód: magazyn Vanity Fair obchodzi właśnie 100-lecie swojego istnienia. Szukał więc gwiazdy, która łączy w sobie przeszłość i przyszłość. Jest symbolem swojej epoki, a jednocześnie jest na tyle świeża, że wciąż tajemnicza i nieprzewidywalna. Taka jest właśnie Kate Upton – amerykańska dziewczyna z sąsiedztwa, która rozkochuje w sobie miliony!

Autorką zdjęcia jest niezastąpiona Annie Leibovitz, a sama okładka nawiązuje bezpośrednio do słynnego „Happy Birthday Mr. President” wyśpiewanego ponad pół wieku temu przez Marylin Monroe.

Vanity Fair - Annie Leibovitz

Kate Upton w satynowej bieliźnie w stylu retro zdmuchuje urodzinową świeczkę, a Annie Leibovitz utrwala ten moment na zawsze. Musimy przyznać, że to zdjęcie w prawdziwie hollywoodzkim stylu idealnie pasuje do osobowości i urody modelki.

Vanity Fair - Annie Leibovitz

Tym razem Annie Leibovitz inspirowała się oryginalną okładką czasopisma Dress & Vanity Fair sprzed wieku.

Okładka Dress & Vanity Fair z 1913 roku

Ponadto, w jubileuszowym Vanity Fair znajdziecie inne fotografie Annie Leibovitz, a także: Mario Testino, Bruce’a Webera czy Edwarda Steichena. Jest również 10 felietonów, w których 10 najważniejszych publicystów Vanity Fair opisuje każdą dekadę istnienia pisma.

Co sądzicie o jubileuszowej okładce Vanity Fair? Czy to Kate Upton powinna zdmuchiwać urodzinową świeczkę?

Tematy:

Nieprawidłowy email