Kate Moss i Stella McCarteney w walce z rakiem piersi

Kate Moss i Stella McCartney. Dwie niesamowite kobiety i bliskie przyjaciółki połączyły siły, by w świecie, w którym mają władzę zwrócić uwagę na istotny problem raka piersi. Czy można w lepszy sposób wykorzystać swoje wpływy i znajomości?

fot. Stella McCartney

Zaledwie kilka dni po prezentacji kolekcji na sezon wiosna - lato 2015, Stella McCartney pokazała światu bieliznę, która nie weszła do najnowszej kolekcji projektantki. Stworzyła ją na potrzeby akcji, która ma na celu uświadamiać kobiety o zagrożeniach, jakie mogą wyniknąć z raka piersi. Stella McCartney Breast Cancer Awareness zachęca także do profilaktycznych badań i podjęcia leczenia.

- Ta bielizna ma pełnić rolę przypomnienia - kiedy włożysz ją rano, pamiętaj by tego dnia zjawić się u lekarza i zrobić wszelkie niezbędne badania. Ten różowy biustonosz ma także przypominać nam, że takie badania należy wykonywać regularnie. On ma inicjować myślenie o tej przerażającej chorobie.

Stella McCartney ma przykre doświadczenia związane z występowaniem raka piersi wśród członków rodziny. Jej mama, Linda, zmarła przez nowotwór w 1998 roku. Projektantka widziała jak jej zaledwie 56-letnia matka cierpiała z bólu i niemal umierała na jej rękach, dlatego tak mocno postanowiła zaangażować się w walkę z rakiem piersi. Stella McCartney zafundowała nawet najnowszej generacji sprzęt do mammografii, który stanął w klinice imienia jej matki w centrum Liverpoolu.

fot. Stella McCartney

W całą akcję projektantka wciągnęła swoją przyjaciółkę - Kate Moss i liczy na to, że tak popularne nazwisko zwróci uwagę jeszcze większej liczby osób na śmiertelną chorobę.

- Od dłuższego czasu mówiłam Kate Moss o moim zaangażowaniu w tę walkę. Bardzo się cieszę, że zgodziła się do mnie dołączyć i wziąć udział w kampanii. Wiem, że i ona bardzo się zaangażowała w walkę z rakiem - to dla niej bardzo ważne. Kate jest zdeklarowaną feministką. Do tego jest żoną, matką małej dziewczynki - ma silnie zakorzenione wartości rodzinne. Obie z Kate twierdzimy, że trzeba podkreślać, że to kobieta jest w rodzinie źródłem energii i siły, a więc jej zdrowie jest najważniejsze.

A wy kiedy po raz ostatni wykonałyście badania mammograficzne?

Tematy:

Nieprawidłowy email