Kate Moss, Daria Werbowy i Lara Stone na okładce marcowego Vogue Paris

Kate Moss, Daria Werbowy i Lara Stone zdobią marcowe wydanie francuskiego Vogue’a. Każda z nich dostała swoją okładkę, ale trudno je odróżnić. Bliźniaczo podobne zdjęcia wystylizowane są na kultową scenę filmu [i]Nagi Instynkt[/i].

fot. Mert & Mercus / Vogue Paris

Emmanuelle Alt wykazała się dużą kreatywnością w przygotowaniu marcowego wydania francuskiej biblii mody. Naczelna Vogue Paris zreinterpretowała kultową scenę z filmu „Nagi Instynkt”. W rolę Sharon Stone wcieliła się Kate Moss. I Daria Werbowy. I Lara Stone.

Każda z nich dostała „swoją okładkę”, co oznacza, że najnowszy numer magazynu ozdabiać będą trzy zdjęcia. Najciekawsze jest to, że są one do siebie łudząco podobne. Modelki są tak samo wystylizowane (czarny, skórzany płaszcz, pończochy, seksowne szpilki i czerwone paznokcie), siedzą w identycznych pozycjach i nawet mają podobne miny. Różnicę w zdjęciach zdradzają wyłącznie ich twarze i układ dłoni.

Zostały wybrane do sesji jako ikony mody, definiujące typ francuskiej kobiety. Jak tłumaczy Emmanuelle Alt zaprezentowane na okładkach Vogue modelki są pewne siebie, ale kobiece. Seksowne, ale nie wulgarne. I przede wszystkim zmysłowe – taka była Sharon Stone w filmie Nagi Instynkt, takie są francuskie kobiety i takie modelki mają zdobić modową biblię.

Swoją drogą Emmanuelle Alt musi mieć słabość do Kate Moss, Darii Werbowy i Lary Stone. W takiej samej konfiguracji modelki zdobiły wrześniowe wydanie Vogue Paris w 2012 roku. Wtedy również każda z nich wystąpiła na osobnej okładce w identycznych stylizacjach.

fot. Mert & Mercus / Vogue Paris
fot. Mert & Mercus / Vogue Paris
fot. Mert & Mercus / Vogue Paris

Czy taka konwencja sesji zdjęciowych będzie się częściej pojawiać we francuskim Vogue’u? Osobiście nie mam nic przeciwko, ponieważ marcowe wydanie magazynu robi ogromne wrażenie! A wy co uważacie?

Zdjęcia do marcowego Vogue Paris wykonał duet fotografów Mert & Marcus, magazyn będzie dostępny w sprzedaży od 20 lutego.

fot. Mert & Mercus / Vogue Paris
fot. Mert & Mercus / Vogue Paris
fot. Mert & Mercus / Vogue Paris
Bulls Press

Tematy:

Nieprawidłowy email