Karl Lagerfeld stworzy kolekcję dla dzieci

Dolce&Gabbana, Stella McCartney czy Dior – to tylko kilka z wielu domów mody, które mają w swojej ofercie kolekcje dla dzieci. Po wielu, naprawdę wielu latach, na krok w kierunku najmłodszych fanów mody zdecydował się również Karl Lagerfeld. Wreszcie!

BullsPress

Trudno uwierzyć, że Karl Lagerfeld – król mody i człowiek renesansu, do tej pory nie zdecydował się na wyprodukowanie kolekcji dziecięcej. Projektował przecież już prawie wszystko, kolekcje pret-a-porter, haute couture, designerskie wnętrza czy kolekcję dla H&M, a nawet opakowanie Coca-Coli. W swoim portfolio nie miał jednak dotychczas ani jednej kolekcji dla dzieci!

Owszem, jako dyrektor kreatywny marki Fendi z pewnością zatwierdza ostateczną wersję każdej dziecięcej linii, ale – jak dotąd – w butikach marki Karl Lagerfeld nie pojawiła się linia dla najmłodszych. Zmieni się to już niebawem. Karl Lagerfeld w rozmowie z WWD potwierdził bowiem, że myśli nad dziecięcą kolekcją, której premiera odbędzie się w przyszłym roku.

Co sprawiło, że Karl Lagerfeld zdecydował się na modę dla dzieci? Myślę, że ogromne znaczenie miał wszechobecny trend. Rynek mody dla najmłodszych rozrasta się z roku na rok i na tle innych segmentów mody ma się całkiem nieźle. Szkoda by było, żeby Karl Lagerfeld nie ukroił sobie choćby kawałka z tego ogromnego modowego tortu!

Być może zachętą do zrobienia pierwszego kroku w tym kierunku była sesja 13-miesięcznej North West, którą mogliśmy oglądać w magazynie CR Fashion. Pamiętacie słodką Northy z chanelowską broszką w kształcie kamelli i torebką Chanel?

CR Fashion

Obok zdjęcia pojawił się cytat - nota bene - Karla Lagerfelda: – Nigdy nie jest za wcześnie, aby zainteresować się modą.

Wyobrażam sobie Karla Lagerfelda, który otwiera CR Fashion i sam do siebie mówi: - A może też nigdy nie jest za późno, aby zainteresować się modą dla dzieci..?

Niezależnie od tego, co skłoniło Karla Lagerfelda do podjęcia tej decyzji, prawda jest jedna. Dziecięca kolekcja Karla Lagerfelda pojawi się w butikach w 2016! Dostępna będzie w rozmiarach od 0 do 16 roku życia.

– Ta kolekcja pozwoli Karlowi Lagerfeldowi pokazać cały wachlarz swojej modowej wyobraźni. W projektach zamierza podzielić się z najmłodszymi fanami ironiczną i zabawną wizją świata – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny marki Karl Lagerfeld Pier Paolo Righi.

Czego możemy spodziewać się po dziecięcych projektach Karla Lagerfelda? Moim zdaniem będzie to połączenie jego klasycznych, chanelowskich projektów, poczucia humoru, który często pokazuje w kolekcjach Fendi z… odrobiną „pazura”, który mogliśmy zobaczyć chociażby w kolekcji słodkiej kici Choupette.

materiały prasowe / grafika: Ola Nagel

Chcesz poczytać więcej o modzie dla dzieci? Zajrzyj na bloga [URL=http://olanagel.pl] OLA NAGEL - FASHION VINTAGE MAMA. Zapraszam!

Tematy:

Nieprawidłowy email