Joni Mitchel nową gwiazdą Saint Laurent!

Zamyślona, "rozgrana" Joni Mitchell, jej charakterystyczny styl hippie sprzed lat i przepiękne kadry Hedi Slimane'a, czyli najnowsza kampania reklamowa Saint Laurent wiosna-lato 2015!

Saint Laurent

Coraz więcej dojrzałych kobiet w kampaniach reklamowych! To jeden z najgorętszych trendów ostatnich lat i jesteśmy przekonani, że takich zabiegów marketingowych będzie w najbliższym czasie znacznie więcej!

Współczesne czterdziestolatki czy pięćdziesięciolatki nie chcą gonić za nierealną wizją wiecznego piękna i nienagannej figury. Nie chcą wyglądać jak swoje córki! Są o wiele pewniejsze siebie, niż ich matki w ich wieku. Są spełnione zawodowo i rodzinine, zwykle mają już własne pieniądze i wciąż są pełne życia! To one są motorem napędowym branży urodowej i kosmetycznej i wiedzą czego naprawdę chcą! Chcą, aby ktoś potraktował ich potrzeby poważnie!

Stąd coraz więcej reklam, których twarzami nie są nastoletnie dziewczynki, ale dojrzałe, niejednokrotnie siwe i pomarszczone kobiety, które – mimo upływu czasu – wciąż są ikonami – mody, muzyki, popkultury.

Tak jest chociażby w przypadku najnowszej kampanii reklamowej Saint Laurent. Hedi Slimane do swojego modowo-muzycznego projektu tym razem namówił Joni Mitchell!

Saint Laurent

To przepiękne zdjęcie, na którym Joni Mitchell ma rozpuszczone włosy, ogromny kapelusz i bluzkę w stylu hippie, a w dłoniach trzyma gitarę, to moim zdaniem jedno z najpiękniejszych zdjęć reklamowych ostatnich miesięcy!

Fotografię wykonał sam dyrektor kreatywny marki Saint Laurent – Hedi Slimane, a miejscem sesji był dom piosenkarki w Bel Air w Kaliforni.

Saint Laurent

Co ciekawe, 71-letnia piosenkarka nie ma na sobie ubrań z najnowszej kolekcji Saint Laurent, której praktycznie jest twarzą, ale… ubrania vintage! Ta folkowa tunika, podobnie jak klasyczna Fedora, ma metkę YSL, ale pochodzą sprzed kilkudziesięciu lat i są prywatną własnością projektantki. Jedynym elementem współczesnym jest skórzana peleryna, którą Hedi Slimane zaprojektował na specjalne zamówienie Judi Mitchell. Być może również dlatego portrety Joni Mitchell są tak autentyczne, tak magnetyczne, tak hipnotyzujące!

Saint Laurent

W kampanii reklamowej Saint Laurent wykorzystanych zostanie kilka zdjęć. Wszystkie wykonane przez Hedi Slimane’a – dyrektora kreatywnego Saint Laurent, który po raz kolejny udowodnił, że na projektowaniu fotograficznej przestrzeni zna się również dobrze jak na projektowaniu mody. Przed jego obiektywem, w ciągu kilku ostatnich lat stanęli m.in. Daft Punk, Marilyn Manson czy BB King. Wszyscy oni są częścią wielkiego projektu modowo-muzycznego Saint Laurent.

Tematy:

Nieprawidłowy email