Jean Paul Gaultier likwiduje kolekcję pret-a-porter! Skupi się na perfumach i haute couture

Jean Paul Gaultier zdecydował, że kolekcja na wiosnę - lato 2015 będzie ostatnim sezonem preta-a-porter, jaki stworzy. Od października projektant chce skupić się na haute couture i tworzeniu perfum.

fot. Getty Images

Smutne wieści dobiegły z Paryża. Jean Paul Gaultier po raz ostatni pokaże kolekcję pret-a-porter. Francuski projektant podjął decyzję o zaprzestaniu tworzenia męskiej i damskiej kolekcji. Nie będzie też akcesoriów z jego metką. Jak donosi WWD, Gaultier chce skupić się na haute couture i zapachach.

„Od pewnego czasu praca nad haute couture dostarcza mi prawdziwej satysfakcji i pozwala mi wyrażać swoją kreatywność i zamiłowanie do eksperymentów i poszukiwań. Jednocześnie, świat mody ready-to-wear bardzo się zmienił. Ograniczenia komercyjne i szaleńcze tempo pracy nad kolekcjami nie pozostawiają ani wolności, ani czasu niezbędnego by znaleźć nowe pomysły i być innowacyjnym. To nowy początek. Znów będę mógł wyrażać swoją kreatywność w pełni i bez ograniczeń”, wyznał Gaultier w rozmowie z WWD.

Teraz głównym źródłem dochodu marki mają być perfumy. Kultowe zapachy Le Male i Classique mają szansę udźwignąć finansowy ciężar zabezpieczania bytu ogromnej firmy? Przekonamy się już niebawem. A tymczasem pozostaje czekać na ostatni pokaz pret-a-porter Gaultiera, który odbędzie się 27 września podczas fashion weeku w Paryżu. To okazja, której nie można przegapić!

Tematy:

Nieprawidłowy email