Jane Richardson z NARS: Perfekcja jest nudna!

Popularna amerykańska marka wchodzi na polski rynek, a my rozmawiamy z jej główną stylistką o wakacyjnych trendach.

Foto: Materiały prasowe

Marka NARS ma już 20 lat. Założył ją Fancois Nars, jeden z najbardziej znanych artystów makijażu na świecie. W swojej ofercie NARS posiada kultowe kosmetyki np. róż Orgasm, podkład Sheer Glow, czy korektor, na którego punkcie oszalały gwiazdy, czyli Radiant Creamy Concealer.

Foto: Materiały prasowe NARS Velvet Lip Glide Campaign Visual

We wrześniu kosmetyki będą dostępne w Polsce, wyłącznie w perfumeriach Sephora. W poniedziałek odbyła się oficjalna konferencja NARS, podczas której mieliśmy okazję porozmawiać z główną stylistką NARS – Jane Richardson.

Foto: Materiały prasowe NARS Fall 2016 Audacious Collection Campaign

Magdalena Linke: Jaki kosmetyk powinnyśmy wybrać latem?

Jane Richardson: Myślę, że szminka NARS velvet lip glide będzie najlepszym wyborem na lato. To dlatego, że jest niewielka, mieści się w torebce i możesz ją mieć przy sobie w każdej sytuacji. Moją propozycją jest kolor czerwony. Nie tylko na wieczór, ale również w ciągu dnia. Pięknie sprawdzi się dla blondynek i brunetek, podkreśli cerę muśniętą letnim słońcem.

Wakacje powinny być chwilą oddechu, dlatego poza tym proponuję delikatny makijaż. Nie zapominajcie jednak o szmince – wybór szalonych wakacyjnych kolorów może być całkiem dobrą zabawą!

Foto: Materiały prasowe NARS 2016 Orgasm Blush Campaign

NARS już niedługo pojawi się w Sephorze. Jaki kosmetyk radzisz kupić jako pierwszy dla osób, które dopiero poznają markę?

Myślę, że jeżeli zaczynasz przygodę z NARS, powinnaś raczej zacząć od podstawowych produktów. Mamy najlepszy wybór cieni do oczu na świecie, ale jeżeli nie masz perfekcyjnie przygotowanej cery, nie będą wyglądały na tobie dobrze. Nasze podkłady, pudry i bazy do makijażu potrafią działać cuda i to właśnie w ich zakup powinnaś zainwestować na początku. Na lato wybierz NARS sculpture multiple duo bo doda twojej cerze świeżości. Później zacznij stopniowo kupować cienie i kolorowe szminki.

Dziś kosmetyki są ogólnodostępne i patrząc na branżę, mogę śmiało powiedzieć, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Moja rada jest taka, żeby znaleźć jedną markę, która będzie nam odpowiadała i której pozostaniemy wierne.

Francois Nars powiedział kiedyś, że jego praca jest zabawą. Co o tym sądzisz?

Oczywiście, w mojej pracy zawsze jest na to miejsce. Na przykład, kiedy przyjechałam do Polski, mój zespół zapytał się, co zaplanowałam, a ja odpowiedziałam: Nic. Często działam spontanicznie i bardzo to lubię. W mojej pracy nie da się za dużo zaplanować. Nie wiem, jaką modelkę będę danego dnia przygotowywała i jaki dobiorę do niej make up. To co kocham w branży mody, to właśnie tę spontaniczność i jednocześnie kreatywność, która sprawia, że tworzymy coś niesamowitego.

Niektórzy artyści starają się posiąść wiedzę o wszystkich technikach makijażu. Uważam, że jest to niepotrzebne bo tak tracą całą zabawę. Lepiej skupić się na zdobywaniu inspiracji i próbować tworzyć własny świat, nie bać się eksperymentować. Na tym właśnie polega sztuka makijażu. Nie na tym, że stworzymy coś doskonałego, ale prawdziwego. Perfekcja jest nudna!

Foto: Materiały prasowe NARS Sculpting Multiple Stylized Image

Trudno przekonać do tego Polki, kiedy przez większość czasu panuje u nas szarobura pogoda.

Pochodzę z Londynu, gdzie wszystko też jest szare i bardzo często pogoda zniechęca do wyjścia z domu, ale zauważyłam, że używając kolorów w makijażu, możemy coś zmienić, na przykład nasze samopoczucie. Patrząc na deszcz za oknem, dlaczego nie zdecydujemy się pomalować ust pomarańczową szminką? Makijaż sprawia, że możemy być kimś innym, możemy się zmienić i spełnić marzenia. Warto z tego korzystać!

Tematy:

Nieprawidłowy email