Jamie Dornan - oto nowy Christian Grey

Model znany z kampanii Calvina Kleina został wytypowany jako najbardziej prawdopodobny aktor, który wcieli się w rolę Christiana Greya w ekranizacji bestsellerowej powieści pt. „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Jamie Dornan miałby zastąpić Charlie’go Hunnama - aktora, który został już wybrany do roli, ale niespodziewanie zrezygnował z udziału w produkcji.

Calvin Klein

Jamie Dornan, model znany dotychczas z kampanii reklamowych Calvina Kleina ma największe szanse wystąpić w roli Christiana Greya w ekranizacji bestsellerowej powieści. Charlie Hunnam (znany z serialu Synowie Anarchii oraz filmu Hooligans), który początkowo miał wcielić się w rolę głównego bohatera „Pięśdziesięciu twarzy Grey’a” zrezygnował z filmu. Jako oficjalny powód swojej decyzji podał brak dyspozycji czasowej, wynikającej z innych zobowiązań zawodowych. Jednak środowisko od razu zaczęło spekulować, że Hunnam wystraszył się ciężaru związanego z postacią Christiana Greya. I nie chodzi tylko o odważne sceny erotyczne i poziom agresji, ale także o fakt, że ten film będzie narażony na szczególną krytykę.

Zresztą to, że ekranizacja będzie budzić kontrowersje, było wiadomo od początku. O ile odbiór książki opisującej historię bezwarunkowej miłości, skrajnych emocji oraz erotyzmie, któremu nie można się oprzeć, warunkuje wyobraźnia czytelnika, tak obraz filmowy jest bardziej dosadny.

Jedno jest pewne – o tym filmie będzie głośno jeszcze nie raz, a aktorzy wcielający się w główne role mogą liczyć na przełomowy moment w swoich karierach. Anastacię Steele zagra Dakota Johnson (Social Network), o rolę Christiana Greya oprócz Jamie’go Dornana ubiegają się Matt Bomer, Alexander Skarsgard, Theo James i Christian Cooke, jednak to były model Calvina Kleina ma największe szanse na zagranie w filmie.

Jamie Dornan grał już w kilku produkcjach filmowych, głównie obsadzano go w rolach drugoplanowych. Bardziej spostrzegawczy kinomaniacy mogą pamiętać go z roli Hrabiego Fersen w Marii Antoninie, X Returns oraz Flying Home – dwa ostatnie filmy nie ukazały się w Polsce.

Calvin Klein
Calvin Klein
Calvin Klein
Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email