Jak modelki obchodzą prawo BMI

Na początku tego miesiąca świat mody obiegła wiadomość, że Francja wprowadza specjalną ustawę, w której wyniku agencje modelek zobowiązane są do zatrudniania modelek tylko o odpowiedniej, nieanorektycznej wadze.

Foto: Getty Images

Nowe francuskie prawo ograniczyć miało liczbę modelek, których waga jest znacznie niższa od standardów zdrowego BMI. Okazuje się, że nie jest to takie proste. Jak podaje Observed, agencje modelek, jak i same modelki już znalazły sposób na to, jak obejść nowe antyanorektyczne prawo.

- Agencje modelek zalecają swoim podopiecznym zakładanie obcisłej bielizny, a do środka kazano nam włożyć małe woreczki z piaskiem – zdradza anonimowa modelka na łamach Observed.

Ze śledztwa, które przeprowadziła gazeta wynika, że modelki zaczęły też wkładać we włosy małe ciężarki, aby podnieść wagę. Modelka tłumaczy również, że niektóre jej koleżanki są naturalnie bardzo szczupłe, ale nie oznacza to, że są niezdrowe. Po prostu taka jest ich natura, a wskaźnik BMI nie bierze tego pod uwagę. Czy jest więc jakiś lepszy sposób na to, aby polepszyć standardy w świecie mody?

- To prawo to krótkowzroczne myślenie - dodaje modelka. – Myślę, że lepszym rozwiązaniem jest podniesienie granicy wieku modelek od 18 roku życia. Wiele modelek wciąż przechodzi okres dojrzewania, a w związku z tym trudno jest określić, czy dany wynik BMI to już anoreksja czy po prostu natura.

Zgadzacie się z wypowiedzią modelki? Czy nowe francuskie prawo zmieni oblicze mody, a na wybiegu wreszcie zobaczymy więcej zdrowych dziewcząt?

Tematy:

Nieprawidłowy email