Isabel Marant dla H&M

Nigdy nie projektuje rzeczy, których sama by nie nosiła. Chodzi na płaskim obcasie. Mówi o sobie, że jest pracoholiczką, co weekend pływa 3 km w jeziorze. Isabel Marant, projektantka, królowa stylu boho zaprojektuje kolekcję dla H&M.

Zdjęcia vuMag BlueServices

O współpracy z H&M Marant mówi: Schlebia mi ta współpraca. H&M pracuje z najlepszymi projektantami i zaproszenie mnie do tego grona jest ogromnym zaszczytem. Moim celem jest stworzenie czegoś praktycznego, co kobiety będą chciały nosić na co dzień i będą nosiły to z pewną nonszalancją. Myślę, że taka nonszalancja jest bardzo paryska: ubieramy się nie zwracając zbytniej uwagi na to, co na siebie wkładamy, a i tak wyglądamy bardzo sexy. Takim duchem przesiąknięta jest moja kolekcja. Wszystko można ze sobą łączyć zależnie od instynktu; postrzegam modę jako coś bardzo indywidualnego .

Kolekcja Isabel Marant Jesień/Zima 2013
Kolekcja Isabel Marant Jesień/Zima 2013
Kolekcja Isabel Marant Jesień/Zima 2013

Isabel Marant wychowała się w konserwatywnym domu, w zamożnym Neuilly pod Paryżem. Już w wieku 9 lat zaczęła eksperymentować z ubiorem, to był akt buntu przeciwko swoim rówieśnikom – Nie lubiłam siebie zbytnio. Nie uważałam, że jestem ładna, chciałam się schować – wspomina Marant – Nosiłam grzywkę w stylu Patti Smith, dzwony z poszarpanymi brzegami nogawek lub długie spódnice Laury Ashley. 35 lat później ten styl jest cały czas obecny w jej kolekcjach.

Kolekcja Isabel Marant Jesień/Zima 2013

Bardzo się cieszymy, że Isabel Marant zaprojektuje gościnnie kolekcję dla H&M. W bardzo współczesny sposób łączy ona różne elementy w swoich kolekcjach, tworząc swobodny, miejski styl. Isabel Marant ma doskonałe wyczucie detali etnicznych i rzadką umiejętność tworzenia czegoś, co ludzie naprawdę chcą nosić – mówi Margareta van den Bosch, Creative Advisor H&M.

Kolekcja Isabel Marant Jesień/Zima 2013

25 par dżinsów z nadrukiem, niezliczone ilości wyblakłych t-shirtów i 4 pary zamszowych botinek na płaskim obcasie – to szafa Isabel Marant.

Kolekcja dla H&M pojawi się w 250 sklepach na całym świecie i online 14 listopada.

buty projektu Isabel Marant - bestseller na całym świecie

Tematy:

Nieprawidłowy email