Instagram Rihanny bardziej opiniotwórczy niż krytycy mody?

Instagram Rihanny ma większy wpływ na modę, niż dziennikarskie recenzje? Tak uważa Tom Ford, który w wywiadzie dla portalu Style.com zauważa niepokojącą według niego tendencję, która (według projektanta) może zdewastować rynek mody.

Getty Images

W wywiadzie z portalem Style.com Tom Ford powiedział, że niepokoi się o wpływ, jaki na świat mody mają portale społecznościowe, a zwłaszcza gwiazdy, które umieszczają swoje prywatne zdjęcia w każdej chwili. Zdaniem projektanta klienci przestają liczyć się z recenzjami i zdaniem wyspecjalizowanych w rynku mody dziennikarzy i ślepo podążają za trendami, jakie lansują gwiazdy.

-To, co się ostatnio dzieje to nowe zjawisko, które tworzyło się przez kilka ostatnich lat. Uważnie się temu przyglądam i uważam, że to może się fatalnie skończyć. Klienci przestali interesować się modą, czytać recenzje poważanych dziennikarzy. Dzisiaj interesuje ich wyłącznie to, co Rihanna opublikuje na swoim Instagramie, jakie kupi buty i co o nich powie – powiedział oburzony Tom Ford.

Projektant chyba przeoczył fakt, że [url= http://vumag.pl/ludzie/instagram-wyrzucil-rihanne,62672.html] jakiś czas temu konto Barbadoski na Instagramie zostało zablokowane za wulgarne zdjęcia z sesji zdjęciowej dla magazynu Lui. Trudno jednak nie zgodzić się z opinią Forda. W dobie rozwijającego się internetu, użytkownicy zachłysnęli się dostępnością informacji z prywatnego życia swoich idoli. Nie pozostaje nic innego jak nadzieja, że w pewnym momencie ta tendencja się cofnie i klienci znów będą odnosić się do opinii osób znających się na modzie.

Rihanna / Instagram
Rihanna / Instagram
Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email