Hubert de Givenchy o współczesnej modzie

Zastanawialiście się kiedyś co o współczesnej modzie sądzą wielcy projektanci i ikony mody sprzed lat? Oto jeden z ostatnich komentarzy na temat mody XXI wieku, którego autorem jest wielki Hubert de Givenchy!

EAST NEWS

– Moda powinna rozwijać się powoli, bez rewolucji – mówi Hubert de Givenchy – jeden z najsłynniejszych projektantów mody XX wieku. Jedyny żyjący twórca haute couture Złotej Ery Hollywood i współtwórca idei kolekcji ready to wear.

Legenda mody współczesną scenę modową określa jednym słowem: „VULGARNE”. 87-letni Hubert de Givenchy uważa, że moda rozwija się zbyt szybko.

Hubert de Givenchy - lata pięćdziesiąte / Getty Images

– Moda powinna ewoluować powoli. Tylko w ten sposób projekt zostanie pokochany i zapamiętany – radzi młodym twórcom projektant i dodaje, że jego zdaniem współczesna moda nie wiele różni się od tego, co paryscy projektanci proponowali w kolekcjach pret-a-porter sześćdziesiąt lat temu.

– Jeśli miałbym zacząć wszystko od nowa, zrobiłbym wszystko tak samo – mówi o swojej rewolucyjnej kolekcji „Les Séparables” z początku lat pięćdziesiątych Hubert de Givenchy. To wtedy narodziła się idea pret-a-porter.

– Street style to przyszłość! – mówi 87-letni projektant. – Klienci mogą wybierać dwie lub trzy rzeczy z kolekcji i łączyć je tak jak chcą!

Czy w tym, co o współczesnej modzie mówi Hubert de Givenchy nie ma ziarnka prawdy?

Tematy:

Nieprawidłowy email