Homoseksualny ślub na wybiegu

Annah Stretton – projektantka pochodząca z Nowej Zelandii ogłosiła konkurs na najpiękniejszą, homoseksualną parę, która weźmie ślub na wybiegu podczas prezentacji jej kolekcji.

Getty Images

Ostatnio w Nowej Zelandii podpisano ustawę, zezwalającą na ślub par homoseksualnych – w świetle prawa takie śluby będą legalne od 19 sierpnia tego roku. Co zaskakujące, Annah Stretton swój konkurs dedykuje mieszkańcom Australii, by –jak mówi – zachęcić sąsiadów do zwiększenia tolerancji seksualnej.

Projektantka jest niezwykle hojna dla laureatów konkursu – zwycięska para otrzyma bilety lotnicze do Nowej Zelandii, stroje zaprojektowane przez samą Stretton, wystawne przyjęcie, oraz nocleg dla 250 weselnych gości. Najbliżsi narzeczonych także mogą liczyć na ubrania zaprojektowane przez Annę Stretton, a sama projektantka będzie honorowym gościem wesela. Uroczystość odbędzie się 7 września, podczas Fashion Week’a w Nowej Zelandii. Sakramentalne „tak” nowożeńcy powiedzą na wybiegu na oczach 1000 gości pokazu. Zgłoszenia do konkursu „Come on Oz, Say I do” można nadsyłać do końca lipca.

Annah Stretton podczas pokazu swojej kolekcji, wrzesień 2012

-Chcę uczcić fakt, że od 19 sierpnia pary homoseksualne będą mogły zawierać związki małżeńskie w Nowej Zelandii oraz zachęcić sąsiadujące państwa do legalizacji ślubów osób tej samej płci – mówi Annah Stretton – Jestem całkowicie oddana tej idei. Zawsze byłam dumna z mojej ojczyzny, a teraz, kiedy mój kraj w tak wspaniałomyślny sposób propaguje tolerancję poprzez legalizację małżeństw homoseksualnych, jestem jeszcze bardziej dumna z Nowej Zelandii. Swoim konkursem zapraszam Australijczyków, by przybyli do sąsiedzkiego kraju i wzięli ślub na oczach wszystkich. By dali światu przykład tolerancji, który zostanie zapamiętany przez lata.

Annah Stretton nie jest pierwszą projektantką, która zwraca uwagę na równouprawnienie homoseksualistów. Karl Lagerfeld zakończył styczniowy pokaz Chanel Couture wyjściem dwóch panien młodych, trzymających się za ręce. Była to manifestacja dedykowana francuskiemu prezydentowi – François Hollande, by zachęcić go do podpisania ustawy zezwalającej na zawieranie małżeństw homoseksualnych we Francji.

Getty Images
Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email