Haider Ackermann chce stworzyć kolekcję haute couture

Haider Ackermann, jeden z najzdolniejszych projektantów młodego pokolenia, poważnie myśli o tworzeniu kolekcji haute couture.

Getty Images

Haider Ackermann stworzył swoją markę w 2001 roku i od razu mocno zaznaczył swoją obecność w świecie mody. Projektant został nawet wyróżniony przez Karla Lagerfelda, który w 2010 roku powiedział, że Ackermann jest jednym z niewielu projektantów, którego widziałby u swojego boku przy tworzeniu kolekcji dla Chanel. W 2004 roku projektant zdobył prestiżową Swiss Textiles Award, która przyznawana jest najbardziej obiecującym, młodym projektantom. Od tego czasu kariera Ackermanna nabrała tempa, a jego kreacje cieszą się uznaniem zarówno wśród krytyków, jak i gwiazd. Zapytany o swoje kolejne plany zawodowe, projektant powiedział:

- W tym sezonie na poważnie myślę o otwarciu swojego butiku. Również chciałbym w końcu stworzyć pierwszą kolekcję haute couture. Mam już wszystko obmyślone - wiem, gdzie miałby się odbyć pokaz, do jakiej muzyki chodziłyby modelki, mam już całą wizję. Śni mi się to po nocach - powiedział projektant w rozmowie z magazynem Vogue.

Nie dziwią mnie te marzenia Ackermanna, w końcu projektant skończył kierunek mody na Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii - jednej z najbardziej awangardowych uczelni modowych na świecie. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko trzymać kciuki, by Haider Ackermann zrealizował swoje marzenia i odrodził legendę haute couture.

Getty Images
Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email