H&M jest eko! Nowa linia dżinsów z recyklingowanych materiałów

H&M bardzo zabiega aby być postrzeganym jako firma ekologiczna, odpowiedzialna i promująca zrównoważoną produkcję. W lutym do sklepów trafi minikolekcja dżinsów powstałych z powtórnie przetworzonej bawełny.

ThinkStock

Rok temu w sklepach H&M na całym świecie pojawiły się kosze, do których można wrzucać niepotrzebne ubrania. W zamian za darowiznę, sklep oferował klientom niewielką zniżkę na zakupy. W ten sposób szwedzka sieciówka zebrała 3,5 miliona kilogramów ubrań. Co się z nimi stało?

Spora część bawełny została przetworzona i użyta jako surowiec do produkcji nowej linii ekologicznych dżinsów i kurtek. Obecna technologia produkcji pozwala aby aż 20 proc. bawełny użytej przy produkcji denimu, pochodziła z recyklingu. Taka ilość gwarantuje, że materiał będzie najwyższej jakości i sprawia, że produkcja jest mniej szkodliwa dla środowiska. Kapsułowa kolekcja składająca się z pięciu elementów: 2 pary męskich spodni, męska kurtka, damskie rurki i kamizelka, trafi do sklepów na początku lutego.

Ponadto za każdy kilogram odzieży z recyklingu, H&M przekazuje ok. 10 groszy na działalność charytatywną. W 2013 roku marka przekazała polskiemu oddziałowi UNICEF 1029 euro.

H&M - zdjęcia z kampanii Denim by H&M wiosna-lato 2013

Marka, która od kilku lat prezentuje ubrania z linii Conscious (ekologiczna bawełna, materiały z recyklingu), zamierza coraz częściej korzystać z przyjaznych środowisku rozwiązań.

- Wykorzystujemy coraz więcej materiałów z recyklingu. Jako projektant chcę tworzyć rzeczy modne ale i przyczyniać się do rozwoju technicznego w mojej branży. Z dumą prezentujemy produkty przyjazne środowisku, w które wierzymy my i nasi klienci- powiedział projektant H&M, Jon Loman.

To chyba pierwszy zakupowy krąg, z którego nie warto się wyrywać. Jak myślicie, czy inne marki pójdą w ślady H&M i również będą bardziej troszczyły się o środowisko?

Tematy:

Nieprawidłowy email