Gucci ratuje włoską porcelanę

Gucci, zaniepokojony doniesieniami o bankructwie legendarnej włoskiej marki produkującej porcelanę Richard Ginori, złożył jej propozycję nie do odrzucenia.

Richard Ginori

Planuje odkupić udziały firmy za 13 milionów euro i tworzyć własne luksusowe kolekcje naczyń.

- Oferta to wieloletni plan unowocześnienia i rozwoju Ginori, którego celem jest ochrona marki przed bankructwem i wskrzeszenie symbolu florenckiego rzemiosła – skomentował dom mody Gucci.

Richard Ginori, który ogłosił bankructwo w styczniu 2013 roku, jest bardzo zainteresowany ofertą włoskiego domu mody. To jeden z kilku włoskich producentów porcelany, którzy nie potrafili odnaleźć się na rodzimym rynku, ze względu na ogromną konkurencję.

Richard Ginori

Tymczasem oferta Gucci’ego wzbudziła nie tylko spore zainteresowanie w międzynarodowej prasie modowej, ale przede wszystkim zaniepokojenie wśród pracowników fabryk Richard Ginori.

Richard Ginori

Gucci zapowiedział jednak, że tuż po przejęciu firmy planuje utrzymać produkcję lokalną i dotychczasowe zatrudnienie pracowników.

Richard Ginori

Richard Ginori to firma, która działa na włoskim rynku od 1735 roku. Jest jedną z najbardziej znanych na świecie włoskich marek produkujących porcelanę.

Tematy:

Nieprawidłowy email