Grace Coddington w kampanii M&S

O czym mówi i czym zachwyca się świat mody od kilku dni? To nowa społecznie zaangażowana i przepiękna kampania M&S, której gwiazdą jest dawno nie widziana na billboardach rudowłosa eminencja - Grace Coddington!

BullsPress

Katie Piper, Nicola Adams, Tracey Emin, Ellie Goulding, Helen Allen, Monica Ali, , Laura Mvula, Helen Mirren, Karen Elson i wreszcie Grace Coddington – to gwiazdy niezwykłej kampanii reklamowej, którą zrealizowała słynna fotografka Annie Leibovitz.

Marks&Spencer - Annie Leibovitz

Bohaterkami kampanii "Britain's leading ladies" są najbardziej wyjątkowe kobiety Wielkiej Brytanii z różnych pokoleń, a wśród nich Grace Goddington – była modelka i prawa ręka Anny Wintour.

Marks&Spencer - Annie Leibovitz

Ta rudowłosa siedemdziesięciolatka, która trzęsie światem mody, współtworząc jej biblię – Vogue US – od lat nie pojawiała się na billboardach.

GettyImages/Flash Press Media

Udział Grace Coddington w kampanii M&S jest jej pierwszą reklamą odkąd skończyła 26 lat!

Getty Images/Flash Press Media - Grace Coddington w 1967 roku tuż przed wypadkiem

W latach 60-tych jedna z najlepszych modelek uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. Po tym, jak jej twarz pokaleczyły odłamki szkła, zrezygnowała z kariery modelki.

EAST NEWS - zdjęcie do działu uroda w Vogue US z pierwszej połowy lat 60-tych - modelką jest Grace Coddington

Tym bardziej kampania M&S jest naprawdę wyjątkowa! "Britain's leading ladies" to nie tylko reklama, ale również przesłanie. Marka, znana ze swoich działań prospołecznych, chciała pokazać światu, że Brytyjczycy, a szczególnie Brytyjki mają być z czego dumni!

Na przepięknych zdjęciach Annie Leibovitz zaistniały obok siebie wielkie gwiazdy wyspiarskiego kraju. Wśród nich jest wybitna aktorka Hellen Mirren, wokalistka, która zaśpiewała na weselu księcia Williama i Kate Middleton – Ellie Goulding, performerka i skandalistka Tracey Emin czy złota medalistka w boskie Nicola Adams.

Jest też Katie Piper – kobieta, która zdecydowała się na 40 operacji plastycznych, aby odtworzyć twarz, po ataku kwasem siarkowym. W tym różnorodnym towarzystwie nie zabrakło młodej modelki Karen Elson oraz eksmodelki – wspomnianej Grace Coddington.

Marks&Spencer - Annie Leibovitz

Co łączy te kobiety? Siła woli, dzięki której osiągnęły sukces w swoich dziedzinach. Nie zależnie od historii ich życia i wykonywanego zawodu, potrafiły przezwyciężyć przeciwności losu. Te emocje w przepiękny sposób uchwyciła równie silna i utalentowana kobieta - Annie Leibovitz.

Premiera kampanii planowana jest na 3 września. Wybrane zdjęcia z kampanii prezentowane będą we flagowych sklepach M&S m.in. w Paryżu, Moskwie, Pradze i Amsterdamie.

Zdecydowanie, to jedna z najważniejszych kampanii tego sezonu! Przede wszystkim dlatego, że jej gwiazdą jest wielka Grace Coddington, która za namową Annie Leibovitz przezwyciężyła jedną ze swoich największych słabości...

Tematy:

Nieprawidłowy email