Powstanie film o dyrektor kreatywnej "Vogue'a"?

W 2012 r. na rynku wydawniczym ukazała się biografia dyrektor kreatywnej „Vogue'a" – Grace Coddington. Niedawno firma A24 wykupiła do niej prawa. Kiedy możemy spodziewać się ekranizacji książki?

Foto: Getty Images

Choć biblią mody od lat rządzi Anna Vintour, drugą, niezwykle ważną osobą w amerykańskiej edycji „Vogue'a” jest dyrektor kreatywna pisma – Grace Coddington. Rudowłosa modelka i dziennikarka związana jest z magazynem od 27 lat, jednak głośno zrobiło się o niej dopiero we wrześniu 2007 r.

Wszystko za sprawą filmu dokumentalnego „Wrześniowy numer”, pokazującego pracę redakcji „Vogue’a”. W filmie pokazane zostały poszczególne obowiązki redakcji nad wrześniowym numerem, w tym Coddington, która jest niezwykle zangażowana w swoją pracę.

Foto: Getty Images Powstanie film o dyrektor kreatywnej "vogue'a"?

Kilka lat później w 2012 r. Grace Coddington wydała biografię. W książce opisana została m.in. kariera Grace jako modelki oraz wypadek samochodowy, który przerwał jej dobrą passę. Jednak dwa lata pod tym feralnym wydarzeniu, czyli pod koniec lat 60. Grace trafiła do brytyjskiej redakcji „Vogue’a”, gdzie przez dziewiętnaście lat pracowała jako fotoedytor.

Foto: Getty Images Powstanie film o dyrektor kreatywnej "Vogue'a"?

Od lipca 1988 r. zajmuje stanowisko dyrektor kreatywnej amerykańskiej edycji „Vogue’a”. Praca Grace Coddington doceniana jest i szanowana przez świat mody, również przez Annę Wintour, która słynie z wymagającego i trudnego charakteru.

Mimo że prawa filmowe do biografii „Grace” wykupiła niedawno firma A24, na razie nie wiadomo, kiedy biografia Coddington zostanie przeniesiona na ekran. Mamy nadzieję, że niebawem doczekamy się obrazu!

Polecamy:

Tematy:

Nieprawidłowy email