Grace Coddington nie będzie już dyrektor kreatywną "Vogue'a"

Pracowała w amerykańskim „Vogue’u” prawie trzydzieści lat. Teraz przyszedł czas na zmiany. Grace Coddinton nie będzie już pełnić funkcji dyrektor kreatywnej biblii mody.

Foto: Getty Images

W amerykańskim „Vogue’u to ona była zaraz po Annie Wintour najważniejszą osobą w redakcji. Pełniła funkcję dyrektor kreatywnej przez prawie trzydzieści lat. Jak donoszą amerykańskie media, Coddington zrezygnowała ze stanowiska.

Foto: Getty Images Grace Coddington

Nie oznacza to, że Grace żegna się z magazynem na zawsze. Będzie pracować przy sesjach „Vogue'a" kilka razy w roku. Coddington chce się również zająć nowymi modowymi projektami.

Foto: Getty Images Grace Coddington i Anna Wintour

– Vogue otworzył mi wiele drzwi. Nigdzie od niego nie uciekam. Na emeryturę również się nie wybieram. – powiedziała była dyrektor kreatywna kultowego magazynu w rozmowie z portalem "Business od Fashion". Na razie nie wiadomo, kto zajmie stanowisko Grace i będzie prawą ręką Wintour.

Foto: Getty Images Grace Coddington

Mimo że 74-letnia Brytyjka przepracowała w biblii mody wiele lat, głośno zrobiło się o niej dopiero w 2009 r. Wszystko za sprawą filmu dokumentalnego „Wrześniowy numer”, w którym wystąpiła u boku Anny Wintour i pozostałej redakcji „Vogue’a”. Jesienią 2015 r. świat obiegła informacja, jakoby jej biografia, którą napisała kilka lat temu, ma zostać zekranizowana.

Tematy:

Nieprawidłowy email