Nowa kolekcja Gosi Baczyńskiej wiosna-lato 2016

W tym sezonie Gosia Baczyńska zrezygnowała z paryskiego pokazu na rzecz prezentacji w jednym z tamtejszych showroomów.

Foto: Materiały prasowe

W sieci pojawiła się właśnie zapowiedź kampanii promującej kolekcję projektantki na sezon wiosna-lato 2016. Propozycje utrzymane zostały w bezpiecznej czarno-białej kolorystyce. W co poniektórych sylwetkach pojawia się także kojarzący się z latem turkus. W tym sezonie Gosia Baczyńska skupia się przede wszystkim na formie. Za inspiracje posłużyły jej charakterystyczne dla lat 60. modernistyczne instalacje. Geometryczne formy, które już wcześniej pojawiały się w jej kolekcjach, w tym sezonie przybierają na sile. Nie zmieniają się materiały, na których pracuje projektantka-koronka, cienka wełna, satyna, jedwabie oraz szlachetna bawełna. Pomimo że kolekcja w swoje formie jest bardzo nowoczesna, to nie brakuje w niej charakterystycznej dla twórczości Gosi nutki romantyzmu.

Foto: Materiały prasowe Gosia Baczyńska SS2016

Nowoczesność jest również motywem przewodnim nowej mini kampanii. Zaskakujący jest przede wszystkim wybór fotografa. W tym sezonie Baczyńska nie zdecydowała się na współpracę z kimś znanym i sfotografowanie swojej kolekcji powierzyła 23-letniemu Bartkowi Szmigulskiemu. Jak wspomina on pracę z jedną z najważniejszych polskich projektantek?

- Gosia Baczyńska to wyjątkowa artystka. Pomimo tego, że dokładnie wie, jaki efekt chce osiągnąć, otwarta jest na propozycje innych współpracujących z nią osób. Sylwetki były od początku przemyślane i dopasowane, eksperymentując, osiągaliśmy jakąś nową jakość i tworzyliśmy wspólnie nowe zestawy. Gosia zaimponowała mi też niezwykła dbałością o detal i tym, że dokładnie wie, co chce na danym zdjęciu pokazać. Pomimo tego, że miałem wolną rękę na wielu polach, to zaznaczone było, co przy danej kombinacji ma być widoczne, co należy wyeksponować, na co zwrócić uwagę. Udział w tym projekcie to dla mnie wielkie wyróżnienie – skomentował fotograf.

Na zdjęciach zobaczyć możemy modelkę AS Management, Editę Strzeszewską, a za makijaż odpowiadała Katarzyna Sobura.

Tematy:

Nieprawidłowy email