Girl in Dior: piękny komiks o pokazie i pracy Christiana Diora

Życiorysy wielkich kreatorów mody są doskonałym materiałem na powieści, filmy biograficzne, fabuły, reportaże. Ale moda uwielbia innowacje i nietuzinkowe rozwiązania. Jednym z nich jest komiks „Girl in Dior” opowiadający historię debiutanckiego pokazu Diora.

Annie Goetzinger, świetna francuska rysowniczka, która tworzyła grafiki i komiksy dla „Le Monde”, współpracowała z innymi gazetami i projektantami, jest zafascynowana historią Christiana Diora i jego początkami w świecie wielkiej mody. Z tej fascynacji zrodził się pomysł stworzenia wyjątkowego komiksu prezentującego kulisy pierwszego pokazu Diora z 1947 r. Powieść graficzna (bo ponoć słowo „komiks” jest niepoprawne polityczne) „Girl in Dior” koncentruje się wokół przygód dziennikarki Clary, która jest wybrana przez samego Diora do prezentacji jego debiutanckiej kolekcji.

Komiks pełen przepięknych rysunków i szczegółowo odtworzonych sukien w stylu New Look, to kolekcjonerski skarb wydany przez NBM Graphic Novels. Propozycja jest już hitem we Francji, a lada dzień trafi do sprzedaży w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Komiks można kupić na stronie wydawnictwa. Kosztuje ok. 100 zł.

Tematy:

Nieprawidłowy email