Giorgio Armani i kostiumy do „Wilka z Wall Street”

Włoski projektant po raz kolejny podjął współpracę z Martinem Scorsese. Stworzył kostiumy dla Leonardo DiCaprio do filmu „Wilk z Wall Street”.

Kostiumy projektu Giorgio Armani do filmu "Wilk z Wall Street"

Giorgio Armani nie po raz pierwszy wcielił się w rolę kostiumografa. „Wilk z Wall Street” to dokładnie 200 film, w którym pojawiają się ubrania projektu słynnego Włocha. Po raz pierwszy garnitur Armaniego oglądano na wielkim ekranie w 1980 roku. Nosił go wówczas Richard Gere grający Juliana Kay w „Amerykańskim żigolaku”.

Kostiumy projektu Giorgio Armani do filmu "Wilk z Wall Street"

W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych garnitur od Armaniego i power dressing były symbolami sukcesu. Nic więc dziwnego, że gdy kostiumografka Sandy Powell zastanawiała się, w co ubrać głównego bohatera filmu, legendarnego brokera, bezwzględnego i żądnego sukcesu Jordana Belforta (Leonardo DiCaprio) od razu przyszedł jej do głowy Armani. A że reżyser Martin Scorsese i projektant znają się nie od dziś, nie było problemu z przekonaniem Armaniego by otworzył podwoje swojego archiwum i podjął współpracę z Powell.

-Czasy power dressing na Wall Street to okres ogromnej demonstracji sił. Pamiętam okres, w którym moje zdekonstruowane garnitury były znakiem rozpoznawczym ludzi sukcesu- wspomina projektant.

Kostiumy projektu Giorgio Armani do filmu "Wilk z Wall Street"

Sandy Powell, trzykrotna zdobywczyni Oscara, nie mogła doczekać się współpracy z domem mody:

-Styl Armaniego w latach dziewięćdziesiątych był jednym z najbardziej charakterystycznych. Planujemy odtworzyć dokładnie tamten ikoniczny wizerunek pracując z panem Armanim i jego zespołem- tłumaczyła Powell.

Efekt tego niezwykłego partnerstwa możemy już podziwiać w kinach.W "Wilku z Wall Street" Leonardo DiCaprio ubrany w nienagannie skrojone garnitury i koszule tak białe, że mogą oślepić, jest niesamowity! Bezwzględny, chciwy i absolunie czarujący. Z resztą, przekonajcie się same!

Leonardo DiCaprio na premierze filmu "Wilk z Wall Street" / Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email