Gina Gershon zagra Donatellę Versace

Gina Gershon zagra Donatellę Versace w telewizyjnej produkcji House of Versace stacji LifeTime.

BullsPress

Scenariusz filmu oparty jest na książce dziennikarki Wall Street Journal Deborah Bell – House of Versace: The Untold Story of Genius, Murder, and Survival.

okładka książki House of Versace

Głównym wątkiem filmu będzie historia Donatelli Versace tuż po zabójstwie jej brata – Gianiego – twórcy słynnego domu mody. W roli brata zobaczymy Enrico Colantoniego.

Donatella Versace objęła modowe imperium w 1997 roku i długo nie mogła pogodzić się ani ze śmiercią brata, ani z nową bardzo odpowiedzialną rolą. Uzależniona od narkotyków, spychała firmę na krawędź bankructwa. Wszystko zmieniło się, gdy w jej życiu pojawiła córka Allegra. To ona dała jej siłę, aby odbudować prestiż marki Versace.

W filmie House of Versace pojawi się również ciotka Lucia (Raquel Welch) oraz brat Santo (Colm Feore). Oni również mieli ogromny wpływ na Donatellę Versace.

Getty Images/Flash Press Media

Ekipa produkcyjna długo zastanawiała się nad tym kogo obsadzić w roli głównej bohaterki. Ostatecznie zdecydowano się na Ginę Gershon. Amerykańska gwiazda małego ekranu zagrała do tej pory m.in. rolę córki Franka Sinatry czy Fabii – włoskiej kreatorki kosmetyków w serialu Brzydula. Teraz czas na Donatellę! Premiera filmu planowana jest na 5 października.

Tematy:

Nieprawidłowy email