Dziecięca kampania GAP jest rasistowska? Marka przeprasza za niefortunne zdjęcie

Dziecięca kampania GAP znalazła się w ogniu krytyki. Wszystko przez zdjęcie, które według internautów jest rasistowskie. Marka bije się w pierś i przeprasza za niefortunną fotografię.

Foto: Materiały prasowe

Niewinna sesja z dziećmi promującymi najnowszą kolekcję? Nie dla wszystkich. Internauci dostrzegli, iż jedno ze zdjęć dyskryminuje czarnoskórą dziewczynkę. Chodzi o fotografię, na której kilkuletnie dziewczynki wykonują figury akrobatyczne. Dwie stoją, a jedna z nich podpiera się o czarnoskórą i znacznie niższą od siebie koleżankę.

Foto: Materiały prasowe Dziecięca kampania GAP

Hasło przewodnie kampanii brzmi: "Girls can do anything" (Dziewczynki potrafią zrobić wszystko). W sieci zawrzało. Internauci zarzucili marce, iż kampania dyskryminuje czarnoskóre dziecko, gdyż jest ono w najgorszej pozycji do pozostałych. Dyskusja na Twitterze skłoniła firmę GAP do tego, aby przeprosić za niefortunną fotografię. Zapowiedziała również, że zdjęcie, które uważane jest za rasistowskie, zostanie zamienione na inne.

Dziecięca kolekcja GAP powstała we współpracy z Ellen Degeneres, amerykańską aktorką. W roi modelek wystąpiły dzieci z trupy cyrkowej Le PETiT CiRqUe.

Tematy:

Nieprawidłowy email