Formichetti zostawia Muglera

Nicola Formichetti, dyrektor kreatywny marki Mugler, bardziej znany jako autor kontrowersyjnych i przebojowych stylizacji Lady Gagi, zostawił swoją dotychczasową pracę. Jednak na nowe plany zawodowe Formichettiego musimy jeszcze poczekać.

Getty Images/Flash Press Media

Nicola Formichetti pełnił funkcję dyrektora kreatywnego francuskiego domu mody od września 2010 roku. Był autorem wielu przełomowych pomysłów – zmienił nazwę z „Thierry Mugler” na obecnie używaną „Mugler”, stworzył także pierwszą w historii marki męską kolekcję ubrań.

O odejściu z Muglera Nicola Formichetti poinformował „osobiście” na jednym z portali społecznościowych. Napisał także: ”W tym tygodniu ogłoszę duże zmiany”, co sugeruje, że w stylistę czekają nowe wyzwania zawodowe. Ale Formichetti nie narzeka na nudę – wciąż jest dyrektorem kreatywnym marki Uniqlo. Od 2009 roku współpracuje z Lady Gagą, tworząc dla niej te najbardziej charakterystyczne, aby nie powiedzieć, kontrowersyjne kreacje – choćby suknię z mięsa, której zdjęcia obiegły (i zbulwersowały) cały świat.

Nicola Formichetti, Lady Gaga i Sebastian Peigne/ fot. Getty Images

Choć na oficjalne oświadczenie dotyczące rozstania Fromichettiego z Muglerem musimy jeszcze poczekać, to francuski dom mody już teraz ubolewa nad odejściem dyrektora kreatywnego. Rzecznik prasowy Muglera powiedział, że dom mody jest wdzięczny za świeży powiew i zmiany, które wprowadził Nicola Formichetti do ich marki.

Według WWD Mugler jest w trakcie przygotowywania nowej strategii marki, opartej na doświadczeniu i kierunku, jakie obrał dla Muglera Nicola Formichetti.

Nicola Formichetti i Thierry Mugler/ fot. Getty Images
Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email