Fashion Week dla absolwentów

Na świecie liczą się jedynie cztery tygodnie mody: w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie i Paryżu. Razem tworzą niezwyciężoną „Wielką Czwórkę”. Mimo tego, że tygodnie mody odbywają się również i w wielu innych państwach, nigdy nie będą one tak prestiżowe i ważne jak te odbywające się w modowych kolebkach świata.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Graduate Fashion Week to coroczny tydzień mody przeznaczony dla absolwentów najważniejszych szkół oferujących kursy z zakresu projektowania mody. Stanowi platformę umożliwiającą promocję nowych talentów wkraczających w życie zawodowe. To właśnie Graduate Fashion Week otworzył drzwi do świata mody takim talentom jak Stella McCartney, Matthew Williamson czy Julien Macdonald. Jeśli chodzi o jego znaczenia dla mody, można śmiało powiedzieć, że znajduje się tuż za Wielką Czwórką.

W tym roku rusza jego międzynarodowa edycja skierowana również do studentów spoza Wielkiej Brytanii. Każda szkoła może być reprezentowana jedynie przez jednego absolwenta, który będzie miał okazję zaprezentować swoją dyplomową kolekcję międzynarodowej publiczności oraz przewodniczącej komitetu Sarze Maino. Sara zajmuje stanowisko Senior Fashion Editor w Vogue Italia oraz Vogue Talents. Zwycięzca GFW otrzyma nagrodę International Awards, a dzięki sponsorom całego wydarzenia, MUUSE oraz Fashion Scout, jego kolekcja zostanie wyprodukowana i zaprezentowana podczas tygodni mody w Londynie i Paryżu.

Tegoroczna edycja Graduate Fashion Week odbędzie się w poniedziałek, 3 czerwca.

Tematy:

Nieprawidłowy email