Esteban Cortazar powraca ze swoją marką

Najmłodszy projektant w historii nowojorskiego Tygodnia Mody i były dyrektor kreatywny domu mody Emanuel Ungaro wraca ze swoją marką. Esteban Cortazar w końcu znalazł inwestora i po wielu perypetiach ma zamiar skoncentrować się na pracy nad własnym nazwiskiem.

Getty Images

Funkcjonowanie w świecie mody wcale nie jest proste nawet dla utalentowanych projektantów. Doskonale wie o tym Esteban Cortazar, który mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie w swoim zawodzie. Cortazar stworzył własną markę w 2002 roku, mając zaledwie 17 lat. Nastolatek zostawił nawet liceum, by zająć się projektowaniem. 5 lat później Esteban został mianowany dyrektorem kreatywnym francuskiego domu mody Emanuel Ungaro. Mając zaledwie 23 lata zdecydował się na zamknięcie swojej marki.

Ta decyzja jednak była zbyt pochopna, biorąc pod uwagę fakt, że Cortazar nie zagrzał zbyt długo miejsca we francuskim domu mody. W 2009 roku projektant został zwolniony, gdyż odmówił współpracy z Lindsay Lohan. Zmagająca się wówczas z uzależnieniem gwiazda przejęła jego rolę w Ungaro.

Po tym incydencie Esteban Cortazar zrozumiał, że musi pracować na własne nazwisko. W 2012 roku z pomocą portalu Net-a-Porter podjął próbę wskrzeszenia swojej marki. Specjalnie dla internetowego sklepu zaprojektował ekskluzywną kolekcję. Wówczas zaczął szukać inwestora, który mógł wspomóc finansowo markę, a Cortazar będzie mógł tworzyć swoją wizję mody. Po dwóch latach intensywnych poszukiwań, 30-letni projektant w końcu znalazł partnera do biznesu.

Jest nim brytyjski koncern MH Luxe Ltd, który wykupił większość udziałów w marce projektanta. Póki co nie są znane szczegółowe plany Cortazara. Wiadomo jednak, że współpraca z MH Luxe Ltd ma być długoterminowa i przede wszystkim bardzo owocna. Projektant ma zamiar prezentować swoje główne kolekcje dwa razy w roku. Projektant będzie też kontynuował współpracę ze sklepem internetowym Net-a-Porter i planuje otwarcie od 10 do 15 butików na całym świecie.

Już nie możemy się doczekać!

Kolekcja Estabana Cortazara na sezon wiosna – lato 2007 / Getty Images
Kolekcja Estabana Cortazara na sezon wiosna – lato 2007 / Getty Images
Kolekcja Estabana Cortazara na sezon wiosna – lato 2007 / Getty Images
Kolekcja Estabana Cortazara na sezon wiosna – lato 2007 / Getty Images
Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email