Epicentrum Prady w Mediolanie

W mediolańskiej galerii Vittorio Emanuele powstanie największy i najbardziej spektakularny butik marki, który dołączy do ekskluzywnego grona epicentrów Prady. To właśnie w tej galerii został otworzony pierwszy sklep włoskiej marki założony przez Mario Pradę – dziadka Miucci.

Getty Images/Flash Press Media

Epicentra to ekskluzywne butiki, w których moda spotyka się ze sztuką i kulturą. Do tej pory epicentra Prady powstały w jedynie kilku miastach na świecie: Nowym Jorku, Los Angeles i Tokio. Butik w Mediolanie zajmie powierzchnię 5 tys. metrów kwadratowych. Inwestycja będzie kosztowała Pradę ponad 120 milionów euro. Wielkie otwarcie jest zaplanowane na koniec tegorocznej wiosny.

Inwestycja wzbudziła pierwsze kontrowersje pod koniec roku 2012. Butik Prady powstanie bowiem w miejscu restauracji McDonald’s, która funkcjonowała w tej lokalizacji od ponad 20 lat. Zarząd popularnej restauracji domaga się od władz Mediolanu odszkodowania, gdyż w ich mniemaniu przetarg o lokalizację był nieuczciwy. Naszym zdaniem, w tak wyjątkowych i klimatycznych miejscach jak galeria Vittorio Emanuele powinny znajdywać się równie wyjątkowe butiki. To kryterium z pewnością spełnia epicentrum Prady.

Getty Images/Flash Press Media

Tematy:

Nieprawidłowy email