Entomology Bag - owadzie torebki Prada by Damien Hirst

Szklane kuferki z logiem Prady a na nich ogromne chrząszcze, żuki i mrówki – oto niezwykła kolekcja włoskiego domu mody. Kto mógł być autorem tak oryginalnego dzieła? Oczywiście Damien Hirst!

Entomology Bag

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych (a jednocześnie najdroższych) artystów współczesności przyjął zaproszenie Mucci Prady. Tak powstał projekt Entomology Bag, którego motywem przewodnim są OWADY.

Entomology Bag

Szklane torebki, po których chodzą ogromne owady, wykonane z drogocennych kamieni, piór i kryształów – tak w skrócie opisać można dzieło Prada by Damien Hirst. Te wyjątkowe akcesoria i swoiste dzieła sztuki wpisują się doskonale w projekt Entomology (nauka owadów), któremu artysta poświęca się od 2009 roku. Wcześniej owadzie szale pojawiły się w kolekcji Alexadnra McQeena, a ostatnio Damien Hirst stworzył specjalny elementarz dla dzieci, w którym zamiast liter znajdziemy specjalne owadzie grafiki.

Zobacz ABC BY DAMIEN HIRST

Co ciekawe, owadzie torebki Prady nie są na sprzedaż! Można je było nabyć podczas elitarnej aukcji, która odbyła się kilka dni temu w Katarze. Dochód z licytacji przeznaczony został na wsparcie organizacji, która działa na rzecz rozwoju edukacji na Bliskim Wschodzie i w Azji (Reach Out to Asia).

Nie wykluczone jednak, że podobne torebki pojawią się w kolejnej kolekcji Prady. Idealnie wpisują się bowiem w założenia włoskiego domu mody, który uwielbia zaskakiwać, łączyć tradycje z nowoczesnością i delikatnie drażnić się ze swoimi fanami.

Entomology Bag

Warto dodać, że to nie pierwsze wspólne dzieło Prady i Damiena Hirsta. W związku z retrospektywną wystawą artysty w Al Doha, na katarskiej pustyni powstało bardzo ciekawe miejsce. To Juice Bar i Prada Oasis – wspólny projekt Damiena Hirsta i Mucci Prady, który powstał dzięki wsparciu szejka Al Mayassa Hamada Al-Thaniego.

Bar z sokami Damiena Hirsta i pustynny butik Prady łączy właśnie Entomology Bag. To tutaj bowiem odbyła się wspomniana ekskluzywna aukcja 20 owadzich torebek.

Poznaj WSZYSTKIE TAJEMNICE MUCCI PRADY

Tematy:

Nieprawidłowy email