Dwóch złodziei obrabowało paryski Colette. Ukradli 600 tys. euro!

To nie był udany weekend dla paryskiego Colette. W sobotni poranek, około dziesiątej rano, dwóch zamaskowanych mężczyzn wdarło się do sklepu. Jeden z nich trzymał w dłoni naładowaną broń, drugi - topór.

EAST NEWS

Po zastraszeniu obsługi oraz siedmiu klientów, którzy właśnie przebywali w Colette, złodzieje obrabowali butik z drogich zegarków i innych luksusowych akcesoriów. Następnie szybko uciekli na skuterze. Jak donosi policja, wartość ukradzionych przedmiotów wynosi 600 tys. euro!

Z doniesień paryskiej policji wynika, że niechlubni bohaterowie sobotniego napadu mieli precyzyjnie opracowany plan. Zaczęli działać dopiero wówczas, gdy ekspedienci wyłożyli drogie przedmioty na ladę, prezentując je zebranym w sklepie klientom.

– Ten fakt pozwala nam przypuszczać, że złodzieje mieli szczegółowe informacje o zasadach, które panują w Colette – mówi przedstawiciel francuskiej policji. – Znali dokładnie jak działa sklep w godzinach otwarcia.

EAST NEWS

Colette to znane miejsce dla każdego miłośnika luksusu. Butik umiejscowiony jest przy Rue Saint-Honore blisko słynnego Placu Vendome, w pierwszej dzielnicy Paryża.

To nie pierwsze tego typu przestępstwo w ostatnim czasie. W czerwcu ubiegłego roku dwunastu mężczyzn uzbrojonych w topory i kowalskie młoty wpadło do luksusowego sklepu z zegarkami w centrum Paryża. Złodzieje zrabowali wówczas akcesoria warte setki tysięcy euro.

Miesiąc wcześniej, także niedaleko Placu Vendome, czterech mężczyzn staranowało samochodem okno wystawowe jednego ze sklepów jubilerskich. Rabusie uciekli z biżuterią warto ponad dwa miliony euro!

Tematy:

Nieprawidłowy email