Ten tatuaż obsłuży także twojego smartphone'a

Naukowcy z MIT Media Lab i Microsoft rozpoczęli współpracę nad projektem tatuaży obsługujących urządzenia elektroniczne.

Foto: Materiały prasowe

DuoSkin, to kolejne wydanie ubieralnych technologii łączących praktyczne rozwiązania z elementami stylizacji. Stworzone są z płatkowanego złota przewodzącego sygnał nadawany do urządzeń mobilnych.

Obecnie pod okiem przewodniczącego grupy Cindy Hsin-Liu, trwają prace nad udoskonalaniem funkcjonalności tatuaży. Za aktywację odpowiednich sygnałów mają odpowiadać jego konkretne fragmenty. Docelowo projekt ma przypominać touchpad.

MIT i Microsoft, przedstawili kilka interesujących wizji zastosowania systemu DuoSkin. Jedna z nich pozwala na wykorzystanie tatuaży jako paneli sterujących urządzeniami mobilnymi. Druga to tatuaż przekazujący informację np. o temperaturze ciała, czy rodzaju emocji. Trzecią opcją jest technologia Near Field Communication, pozwalająca na wykorzystanie chipu NFC, ale bezpośrednio ze skóry użytkownika. Dzięki niej posiadacz innowacyjnej aplikacji będzie mógł dokonać opłaty za bilet.

Foto: Materiały prasowe DuoSkin

Pomysłodawcy nie wykluczają w przyszłości wzbogacenia tatuaży o funkcję gromadzenia i przechowywania danych, a także użycia diod, które jeszcze bardziej urozmaicą projekt.

Materiał, z którego wykonane są tatuaże, jest tani, wytrzymały i nie powoduje reakcji alergicznych. Technologia DuoSkin zadowoli zarówno estetów, jak i użytkowników ceniących innowacyjne rozwiązania.

Tematy:

Nieprawidłowy email