Polski model na drugim miejscu rankingu models.com

Polki podbijają światowe pokazy mody – to już wiemy, ale czy zdajecie sobie sprawę, że równie duże osiągnięcia mają w tej dziedzinie także polscy modele? Jednym z nich jest Dominik Sadoch. Osiemnastolatek z agencji AS Management, który właśnie wylądował w prestiżowym rankingu models.com, zajmując drugie miejsce w kategorii RUNWAY.

Jak zaczęła się jego kariera?

- Do agencji zgłosił się sam prawie 3 lata temu w wieku 15 lat. Od początku jego rodzice bardzo go wspierali i umożliwiali mu udział w każdym z możliwych castingów a także umożliwiali mu kontrakty zarówno w Japonii i Nowym Jorku jak również w Europie - komentuje Artur Siwiec, właściciel agencji AS Management. - Nie mając jeszcze 15 lat został zauważony w Europie przez najlepsze agencje w Mediolanie, Paryżu i Londynie. Na wybiegu zadebiutował podczas Tokijskiego Tygodnia Mody we wrzesniu 2013 roku. Od tego momentu co sezon współpracuje z największymi projektantami na świecie takimi jak: Dior, Prada, Gucci, Ermenegildo Zegna.

Dominik Sadoch ma na swoim koncie prestiżowe okładki Clinet i Hunter Magazine, a także wiele sesji modowych dla takich tytułów jak Harper's Bazaar, L`Officiel czy V Man.

Dominik Sadoch wysokie miejsce na liście zawdzięcza ostatnim tygodniom mody, podczas których pojawiał się na wybiegach: Kenzo, Paul Smith czy Louis Vuitton. Choć dopiero kilka dni temu skończył 18 lat, na swoim koncie ma m.in. współpracę z Valentino, Diorem i Lanvin.

O jego popularności może świadczyć również jego konto na Instagramie. Polski model ma na nim obecnie ponad 17 tysięcy fanów!

Na co dzień jest uczniem warszawskiego Liceum im Stefana Batorego w Warszawie, do którego codziennie dojeżdża z pobliskiego Celestynowa.

Duże, zielone oczy, blond czupryna i wyraziste kości policzkowe – Dominik Sadoch rzeczywiście ma to „coś”, to sprawia, że trudno oderwać od niego wzrok. Czy zahipnotyzuje pierwszą ligę mody? Wszystko wskazuje na to, że ma spore szanse!

Tematy:

Nieprawidłowy email