Dolce&Gabbana protestują

W czerwcu najbardziej znany duet włoskiej mody Domenico Dolce i Stefano Gabbana zostali skazani przez sąd za niepłacenie podatków. Projektanci nie dali za wygraną i postanowili wystosować protest zamykając na parę dni swoje mediolańskie butiki.

Getty Images

Przypomnijmy, że Dolce & Gabbana zostali skazani za oszustwa podatkowe w wysokości 200 milionów euro. Ostateczną decyzją włoskiego sądu zostali skazani na rok i osiem miesięcy więzienia oraz przymus zapłaty 500 tysięcy euro grzywny. W piątek duet wystosował list, w którym informuje o proteście przeciw decyzji sądu i zamiarze zamknięcia wszystkich mediolańskich sklepów marki na okres trzech dni.

- Nie będziemy dłużej tolerować niesprawiedliwych oskarżeń Guardia di Finanza (włoski Urząd Podatkowy) i Agenzia delle Entrate, ataków Prokuratury oraz napaści mediów, którym nas ostatnio poddano. Nie tylko ze względu na nas, lecz również ludzi, którzy z nami pracują. Oburzeni tym, jak jesteśmy traktowani przez władze Mediolanu , zdecydowaliśmy się zamknąć wszystkie sklepy w mieście na 3 kolejne dni zaczynając od dzisiaj. Urodziliśmy się w Mediolanie i zawsze będziemy bardzo wdzięczni temu miastu. Jednak, co musi zostać zauważone, przez ostatnie 30 lat daliśmy mu bardzo dużo: prestiż , uwagę innych państw, miejsca pracy oraz rozwój ekonomiczny.

Sklepy zostały zamknięte w weekend. W witrynie butików zawisł artykuł, w którym mediolański radny Franco D'Alfonso sugeruje, że projektanci nie powinni dostać pozwolenia na pokazywanie swojej najnowszej kolekcji w przestrzeni miejskiej. – Nie chcemy być reprezentowani przez oszustów podatkowych – wypowiada się radny. Po publikacji artykułu D’Alfonso przeprasza za te słowa, tłumacząc, że pochodzą one z prywatnej rozmowy, a nie informacji udzielanej dziennikarzowi.

Projektanci w swoim liście podkreślają również wagę całego zespołu ludzi, który pracuje na sukces marki. Podczas 3-dniowej przerwy w sprzedaży, wszyscy pracownicy otrzymali wynagrodzenie. – Mamy wielkie szczęście pracować z ludźmi obdarzonymi rzadkimi umiejętnościami. Wierzą w nas, a ta sytuacja odbiera im motywację – piszą projektanci.

Tematy:

Nieprawidłowy email