Dolce & Gabbana muszą zapłacić 343 mln euro!

Proces Dolce & Gabbana zdaje się zmierzać ku końcowi. W 2009 roku Domenico Dolce i Stefano Gabbana zostali oskarżeni o oszustwo podatkowe. Projektanci, dzięki podejrzanej sprzedaży swoich marek, pojawili się na światowej liście miliarderów. Pod koniec marca ich pozycja w rankingu została zagrożona.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Zgodnie z decyzją sądu, projektanci będą musieli zapłacić karę w wysokości 343,4 milionów euro. W 2004 roku Dolce i Gabbana zdecydowali się sprzedać marki Dolce & Gabbana oraz D&G założonej przez siebie spółce w Luksemburgu Gado. Dzięki temu mieli uniknąć zapłacenia podatku w wysokości ponad 343 milionów euro.

Projektantom oprócz kary pieniężnej groziła również kara do 5 lat pozbawienia wolności. Domenico i Stefano nie przyznali się do winy. Po oczyszczeniu z zarzutów w kwietniu 2011 roku, sprawa ponownie trafiła na wokandę sądu w listopadzie 2011 roku. Tym razem projektanci zostali oskarżeni o popełnienie przestępstwa. Decyzja sądu może okazać się końcem tej zawikłanej sprawy, która trwa od maja 2009 roku. Domenico Dolce i Stefano Gabbana prawdopodobnie odwołają się od marcowej decyzji sądu. - Imponujące jest to ile jest osób, które ci zazdroszczą – konkluduje decyzję sądu Stefano Gabbana na swoim Twitterze.

Włosi są oburzeni decyzją sądu, wielu z nich uważa markę Dolce & Gabbana za ambasadora mody włoskiej. - Jesteście i będziecie naszą dumą – komentuje sprawę na Twitterze jeden z fanów marki Dolce & Gabbana – Antonio, antweet82.

Miejmy nadzieję, że legalne potyczki projektantów nie będą miały znaczącego wpływu na prezentowane przez nich kolekcje. Już dzisiaj możemy przypuszczać, że w konsekwencji procesu Dolce & Gabbana nie pokażą swojej drugiej kolekcji Couture w lipcu tego roku.

Przeczytaj:

Dolce & Gabbana na liście najbogatszych ludzi w modzie.

Dolce & Gabbana trafią do więzienia?

Pokaz kolekcji Dolce & Gabbana Jesień-Zima 2013/2014.

Tematy:

Nieprawidłowy email