Dawid Tomaszewski: wiosna-lato 2015 na 11.edycji Fashionphilosophy Fashion Week Poland

Dawid Tomaszewski – urodzony w Polsce, wychowany w Niemczech. Projektant, który artystycznie rozwijał się za granicą ojczyzny (pod okiem światowych kreatorów mody), od kilku sezonów prezentuje swoje kolekcje w ramach łódzkiego Tygodnia Mody. Co skłania go do regularnych wizyt w Polsce? Na to pytanie odpowiedział w ekskluzywnym wywiadzie dla VU MAG.

VU MAG

Dawid Tomaszewski jest jedynym światowym projektantem, który regularnie przedstawia swoje kolekcje podczas polskiego Tygodnia Mody. Bez wątpienia jest kreatorem mody, od którego polscy artyści mogą się wiele nauczyć. Tomaszewski ma mocną pozycję nie tylko w niemieckim środowisku: został doceniony przez magazyn Vanity Fair i zakwalifikowany do czołówki projektantów młodego pokolenia, którzy mają szansę zmienić układ sił w światowej modzie.

Od kilku sezonów tak mocne nazwisko uświetnia polski Tydzień Mody, regularnie pojawiając się w Łodzi. Za każdym razem jego kolekcje zachwycają niebanalnym tematem, oryginalnymi konstrukcjami, zupełnie nowymi krojami i wysokiej jakości tkaninami. I tym razem projektant pokazał modę na najwyższym, światowym poziomie w pomysłowy i wyjątkowy sposób. Dawid Tomaszewski zrezygnował bowiem z tradycyjnego pokazu na rzecz interaktywnej prezentacji, której częścią był każdy gość pokazu. Wszystkie ubrania z kolekcji na sezon wiosna – lato 2015 były na wyciągnięcie ręki. Można było je zobaczyć z bliska, a nawet dotknąć. W ten sposób projektant dał czas swoim gościom na bezpośrednie obcowanie z jego modą. Dawid Tomaszewski po raz kolejny wniósł powiew świeżości do łódzkiego Fashion Weeka. Skąd pomysł na taką formę pokazu? Zobaczcie ekskluzywny wywiad z projektantem!

Zobacz także, jak wyglądała prezentacja kolekcji Dawida Tomaszewskiego!

AKPA

Tematy:

Nieprawidłowy email