Czy moda to kamuflaż?

Może czas przestać kamuflować, że wcale nie jesteśmy takie wysokie i szczupłe? Felieton o Ewie Farnej autorstwa redaktor naczelnej V MAG, Grażyny Olbrych.

ONS

Właśnie przeczytałam tekst Joanny Bojańczyk (Twój Styl 7/2014) o tym, jak fantastycznie Francuzki kamuflują swoje krągłości. Tak, to jest oczywiste, są ubrania, które nas powiększają i takie, które zrobią z nas wysokie modelki (no może nie aż tak wysokie modelki). Autorka rozpacza nad tym, że my, Polki, jesteśmy niedouczone w kwestii kamuflażu, tj. wyglądania szczuplej, niż jesteśmy w rzeczywistości.

Tu pada przykład Ewy Farnej, która na rocznicowym koncercie wstąpienia Polski do Unii była źle ubrana, tzn. nie zakamuflowała się. Bardzo mnie to rozjuszyło – otóż w kolorowej prasie co jakiś czas pojawiają się artykuły w stylu – czuj się świetnie w swoim ciele, pokochaj swoje ciało etc. Teraz okazuje się, że mamy kochać nasze ciało, ale na wszelki wypadek lepiej je zakamuflować.

Ewa Farna / AKPA / mwmedia

Zawsze kiedy jestem w Londynie, uderza mnie widok dziewczyn, które chodzą w bardzo krótkich spódniczkach, a ich nogi są po prostu grube. W Warszawie nigdy tego nie widzę, więc chyba jednak się kamuflujemy. A i tak zazdroszczę Angielkom beztroskiego podejścia do mody i dobrego samopoczucia. Bo przecież kiedy wybieramy ubranie, to my powinnyśmy się w nim dobrze czuć, a nie przypadkowi przechodnie. Obraz idealnej kobiety jest wykreowany przez media. I jakkolwiek będę bronić chudych modelek, to nie wiem, dlaczego wszystkie gwiazdy Hollywood też muszą nosić rozmiar 0?

ONS

A naszym rodzinnym podwórku Ewa Farna jest jedną z nielicznych gwiazd, która nie ma rozmiaru 34. Za to ma świetny głos, jest bardzo ładna i apetyczna - do schrupania. Dlaczego 21-letnia gwiazda musi być wychudzonym dziewczęciem? Jedno co musi Ewa Farna, to świetnie śpiewać dobre piosenki.

Joanna Bojańczyk uważa, że Ewa powinna założyć "niezbyt obcisłą, ale blisko ciała sukienkę z dekoltem w szpic, z rękawami do łokci, o długości za kolana". Tak na pewno wyglądałaby świetnie, ale u cioci na imieninach.

Nie dajmy się zwariować, nawet jak będziemy chudo wyglądać, znajdzie ktoś, komu nie będzie się to podobać. Moda jest po to, żeby nią się bawić, eksperymentować.

Można to robić w każdym wieku, jak ma się dwadzieścia kilka lat.

Tematy:

Nieprawidłowy email